Rusijos reakcija pavadinta "neadekvačia"

 (1)
Latvijos užsienio reikalų ministerija Rusijos reakciją į prezidentės Vairos Vykės-Freibergos komentarus, išsakytus interviu korporacijai BBC, laiko perdėta ir neadekvačia.
Tokia nuomonė išdėstoma ministerijos pareiškime.

Dokumente aiškinama, jog prezidentės išsakytos mintys atkartoja ne kartą išreikštą Latvijos įsitikinimą, kad naujosios Rusijos vyriausybės politiką kaimyninių šalių atžvilgiu reikėtų vertinti kaip įrodymą, kokie yra tikri Rusijos ketinimai formuojant Rusijos santykius su Vakarais pagal bendrai priimtus principus.

"Latvija visada ir po naujojo Rusijos prezidento Vladimiro Putino išrinkimo kartojo norinti ir esanti pasirengusi formuoti geros kaimynystės santykius su RF, tačiau šios politikos negalima bus realizuoti tol, kol Rusija neatsisakys aštrios ir nepagrįstos retorikos bei pakeis ją noru užmegzti dialogą ir bendradarbiauti", teigiama pareiškime.

Latvijos URM dar kartą patvirtino pasirengimą visais lygiais palaikyti dialogą su Rusija ir aktyviai veikti formuojant bendradarbiavimu grindžiamus kaimyninius santykius su RF. Ji taip pat išreiškė viltį, jog artimiausiu metu darbą atnaujins ir Latvijos bei Rusijos tarpvyriausybinė komisija.

Kaip pranešta anksčiau, trečiadienį Rusija aštriai sukritikavo interviu radijo stočiai BBC pareikštą Latvijos prezidentės nuomonę, jog Rusija vėl galėtų panaudoti karinę jėgą, siekdama užimti Baltijos šalis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (31)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (62)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.