Rusijos prezidento rinkimų favoritas - Putinas

Už jį balsus atiduotų 58 proc. rinkimuose ketinančių dalyvauti rusų. Praėjusią savaitę V. Putino rėmėjų buvo 59 procentai.

Apie tai pranešė Visos Rusijos visuomenės nuomonės tyrimų centras, kovo 10-13 dienomis apklausęs 1600 suaugusių Rusijos piliečių. Statistinė panašių apklausų paklaida yra 4 procentai.

Lygindamas apklausos rezultatus ir rinkėjų aktyvumą praėjusiuose rinkimuose, centras prognozuoja, kad dabar į rinkimus ateitų maždaug 65 proc. elektorato.

Tuo tarpu už Komunistų partijos lyderį Genadijų Ziuganovą balsuotų 21 proc. potencialių apklausos dalyvių (22 proc. praėjusių savaitę).

"Jabloko" lyderis Grigorijus Javlinskis turi 5 proc. šalininkų (buvo 4 proc.).

Liberalų demokratų lyderis Vladimiras Žirinovskis, Kemerovo srities gubernatorius Amanas Tulejevas, Samaros srities gubernatorius Konstantinas Titovas, judėjimo "Už pilietinį orumą vadovė Ela Pamfilova ir nuo pareigų nušalintas Rusijos generalinis prokuroras Jurijus Skuratovas gautų nuo 3 iki 1 proc. balsų.

Kiti politikai, pareiškę apie savo prezidentines ambicijas, surinktų mažiau nei 1 proc. potencialių rinkėjų balsų.

Prieš visus kandidatus ketina balsuoti 2 proc., 6 proc. neturėjo nuomonės.

Apklausa taip pat parodė, kad 75 proc. respondentų įsitikinę V. Putino pergale. Komunistų lyderiui sėkmę pranašauja tik 5 proc. rusų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Jubiliejų švenčiantis S. Berlusconi kalba apie apgailestavimus ir apmaudą

Silvio Berlusconi ketvirtadienį švenčia savo 80-ąjį gimtadienį – toli nuo rampų šviesų, kuriomis kaip Italijos premjeras, žiniasklaidos magnatas, futbolo klubo „AC Milan“ savininkas ir spalvinga asmenybė mėgavosi dešimtmečiais.

Estija neįsileido Rusijos NTV grupės, kurią pasikvietė Talino valdžia (9)

Estijos pareigūnai neleido Rusijos televizijos kanalo NTV grupei įvažiuoti į šalį, nors rusų žurnalistus ir pakvietė Talino miesto valdžia.

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (7)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (284)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (21)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.