Rusijos medikai būgštauja dėl maro protrūkio Čečėnijoje

Rusijos vyriausiasis sanitarijos gydytojas Genadijus Oniščenka įspėja, kad pavasarį Čečėnijoje gali kilti maro epidemija.
Jis priminė, kad Sunžos ir Tereko tarpupis yra "gamtinis maro židinys". Specialistai apžiūrėjo Grozno griuvėsius ir rūsius. Kol kas graužikų skaičius juose neviršija normos, bet netrukus jie pradės greitai daugintis", pažymėjo šalies vyriausiasis sanitarijos gydytojas interviu laikraščiui "Izvestija", išspausdintame trečiadienį.

Jis pranešė, kad artimiausiomis dienomis į Čečėniją išvyks kovos su maru būrys. Paruoštos 6 tonos užnuodyto prievilo graužikams.

Rusijos medikų žiniomis, Grozne dabar yra ne mažiau kaip 15 tūkst. taikių gyventojų. "Privatūs miesto namai per mūšius nukentėjo mažai - į juos gali sugrįžti apie 100 tūkst. gyventojų. Greičiausiai tai įvyks kai atšils ir bus atkurtos minimalios sąlygos ir pirmiausia - vandentiekis", mano G. Oniščenka.

Pasak vyriausiojo gydytojo, mieste veikia viena "Katastrofų medicinos" ligoninė ir keturi medicinos punktai. Per pastarąsias dvi savaites ten kreipėsi 1195 žmonės.

"Grozne sveikų žmonių nėra ir ypač išsekę vaikai, kurie taip pat kenčia nuo niežų ir utėlių", pabrėžė gydytojas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (4)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (49)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (47)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.