Rusijos karo kateris apšaudė Japonijos žvejybos laivą

 (3)
Rusijos karo laivyno kateris penktadienį apšaudė Japonijos žvejybos laivą, buvusį jūroje į šiaurę nuo Japonijos. Manoma, kad jis sulaikė šį laivą su 20 žmonių įgula, pranešė Japonijos kranto apsauga.
Pasak "Reuter", incidentas įvyko tarptautiniuose vandenyse, tačiau "The Associated Press" rašo, jog jis rusai apšaudė japonų žvejus "Japonijos šiauriniuose vandenyse".

Incidentas įvyko 10 val. ryto (1 val. Grinvičo laiku). Pranešama, kad per apšaudymą niekas nesužeistas. Tai pirmas tokio pobūdžio incidentas per trejus metus.

Jis įvyko likus vos savaitei iki Japonijos premjero Joširo Morio (Yoshiro Mori) vizito pas Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, ir kol kas nežinia, ar jis nesudrums Maskvos ir Tokijo dvišalių santykių.

Rusų kranto apsauga šaudydama pataikė į Japonijos laivo "No. 7 Daitokumaru" stiebą ir valgomąjį, pranešė Jūrų saugumo agentūros atstovė spaudai. Pasak jos, nė vienas iš 20 įgulos narių nenukentėjo.

Japonijos kranto apsauga nusiuntė į įvykio vietą tris lėktuvus ir keturis patrulinius katerius. Ši vieta yra maždaug už 100 km į pietus nuo šiaurinės Hokaido salos Očiišio iškyšulio.

Rusų kranto apsaugos veiksmų priežastys kol kas nežinomos.

Rajonas, kuriame buvo sulaikytas laivas, yra netoli ginčijamų salų, kurias Japonija vadina savo Šiaurinėmis Teritorijomis, o Rusija - Pietų Kurilais. Šias salas Sovietų Sąjunga užėmė paskutinėmis Antrojo pasaulinio karo dienomis. Šis teritorinis ginčas iki šiol yra kliūtis, trukdanti abiem šalims pasirašyti sutartį dėl oficialaus Antrojo pasaulinio karo užbaigimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia cheminių atakų Sirijoje išvadas

Rusija ketvirtadienį pavadino „neįtikinančiomis“ ir atmetė Jungtinių Tautų vadovaujamo tyrimo išvadas, kad Sirijos pajėgos įvykdė tris chemines atakas.

Filipinuose per susirėmimą su kovos su narkotikais policija žuvo meras ir dar 9 žmonės (1)

Vieno Filipinų miesto meras ir dar devyni jį lydėję asmenys žuvo per susirėmimą su kovos su narkotikais pareigūnais per vieną kruviniausių operacijų nuo tada, kai prezidentas Rodrigo Duterte pradėjo savo kruviną karą su nusikalstamumu.

Jei rinkimus laimės H. Clinton, JAV diplomatijos vadovu gali tapti J. Bidenas (8)

Jei JAV prezidento rinkimus laimės demokratė Hillary Clinton šalies diplomatijos vadovu gali tapti dabartinis viceprezidentas Joe Bidenas. Jis yra galimų kandidatų sąrašo viršuje, rašo žurnalas „Politico", remdamasis demokratų šaltiniu. Tiesa, J. Bidenas apie tai esą dar nėra informuotas, praneša agentūra dpa.

V. Putinui panorėjus: grėsmingi caro planai pasauliui (140)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori ir vėl paversti Rusiją supervalstybe. Šveicarų leidinys „Neue Zurcher Zeitung“ suformulavo šešis pagrindinius jo plano punktus – nuo karo Sirijoje ir Ukrainos iki vidaus politikos.

Taivane sulaikytas 300 tonų morkų sukaupęs „spekuliantas“

Vienas taivanietis buvo sulaikytas, nes turėjo sukaupęs 300 tonų morkų ir, anot, pareigūnų, mėgino manipuliuoti kainomis.