Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rusija įspėja Ukrainą: turime teisę kelti bylas dėl genocido ir vykdyti baudžiąmąjį persekiojimą (87)

Rusija turi jurisdikciją nagrinėti nusikaltimus bylose, keliamose dėl piliečių teisių pažeidimų per konfliktus Donbase, bei atlikti baudžiamąjį Ukrainos vadovų persekiojimą, pareiškė ketvirtadienį Rusijos Tyrimų komiteto pirmininkas Aleksandras Bastrykinas.

Kanados imigracijos ministras dėl paskendusio trimečio stabdo rinkimų kampaniją (29)

Kanados imigracijos ministras Chrisas Alexanderis po žinių, kad nuskendo trimetis siras, kurio šeima negavo prieglobsčio Kanadoje, sustabdė rinkimų kampaniją.

Rusijos kariai – jau Sirijoje? (430)

Britų leidinys „Times“ publikuoja straipsnį, kuriame tvirtina, kad Kremlius į Siriją siunčia karių ir karinės technikos – esą tokių priemonių imamasi siekiant padėti Sirijos lyderio Basharo al Assado režimui, skelbia BBC.

Šiaurės Karolinoje per pratybas nukentėjo JAV jūrų pėstininkai (10)

Šiaurės Karolinoje vienas JAV jūrų pėstininkas žuvo ir dar 11 buvo sužeista dėl „kieto“ jų sraigtasparnio nusileidimo per per pratybas Kemp Leženo bazėje, ketvirtadienį pranešė kariuomenės pareigūnai.

D. Cameronas: mes įvykdysime savo moralinius įsipareigojimus (54)

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas ketvirtadienį pareiškė, kad jį „labai sujaudino“ nuskendusio sirų mažylio nuotraukos Turkijos paplūdimyje, ir pažadėjo įvykdyti savo „moralinius įsipareigojimus“ sprendžiant migrantų krizę.