Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Švedijoje per mečetės padegimą sužeisti penki žmonės

2014 gruodžio mėn. 26 d. 12:19
Centriniame Švedijos regione padegėjui ketvirtadienį padegus mečetę buvo sužeisti penki žmonės, pranešė policija.

Azijoje su maldomis ir ašaromis minimos 10-osios cunamio metinės

2014 gruodžio mėn. 26 d. 11:58
Su maldomis, ašaromis ir bendrų kapų aplankymais penktadienį visose Indijos vandenyno cunamio paveiktose šalyse prisimenami 220 tūkst. žmonių, žuvusių, kai milžiniškos bangos prieš dešimtmetį siaubė vandenyno pakrantes.

Nuogakrūtė „Femen“ aktyvistė per Kalėdas siautėjo Vatikane (97)

2014 gruodžio mėn. 26 d. 10:15
Pirmąją Kalėdų dieną iki pusės apsinuoginusi feminisčių grupės „Femen“ aktyvistė iš Šv. Petro aikštėje esančios prakartėlės pagriebė kūdikėlio Jėzaus statulėlę, praneša AFP.

Ukrainos Radoje dėl replikų kilo muštynės (148)

2014 gruodžio mėn. 25 d. 21:46
Muštynės Ukrainos Radoje
Stopkadras
Šiandien Ukrainos Aukščiausioje Radoje įvyko rimtas konfliktas tarp radikalų partijos atstovo ir frakcijos „Opozicinij blok“ nario Nestoro Šufryčino.

JAV „Navy Seals“ ar Rusijos specialiosios pajėgos – kurie stipresni? (530)

2014 gruodžio mėn. 25 d. 20:46
Dažnai pasigirsta ginčų dėl to, kurios šalies specialiosios pajėgos geriausiai parengtos – juk ne veltui JAV „Delta Force“ ir Jungtinės Karalystės (JK) SAS pajėgos apmokomos pagal labai panašias programas.