Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Registruoti (0) Anonimiški (44)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Pasaulio lyderiai ir išgyvenusieji mini Aušvico išvadavimo 70-ąsias metines (3)

2015 sausio mėn. 27 d. 18:30
Lenkijoje antradienį prasidėjo Aušvico-Birkenau išvadavimo 70-ųjų metinių minėjimas, kuriame mirties stovyklų aukas pagerbė pasaulio šalių lyderiai ir išgyvenusieji.

Rusija neatsako į teisinės pagalbos prašymus, susijusius su E. Kohvero byla (3)

2015 sausio mėn. 27 d. 18:28
Estonas Kohveras
Stopkadras
Rusija iki šiol neatsakė nė į vieną Estijos pareigūnų teisinės pagalbos prašymą, susijusį su Estijos saugumo policijos pareigūno Estono Kohvero pagrobimu praėjusį rugsėjį.

Naujas vaizdo įrašas: gyventi jam liko tik 24 valandos (1)

2015 sausio mėn. 27 d. 18:14
Japonijos aukšto rango pareigūnai antradienį susirinko pabandyti nustatyti autentiškumą įrašo, kuriame, kaip teigiama, įrašytas „Islamo valstybės“ džihadistų pagrobto žurnalisto Kenji Goto balsas, pranešė japonų visuomeninis transliuotojas NHK.

Latvijos prezidentas nedalyvaus Rusijos Pergalės dienos iškilmėse (8)

2015 sausio mėn. 27 d. 17:55
Latvijos prezidentas Andris Berzinis pranešė nedalyvausiąs gegužės 9-ąją vyksiančiose Rusijos Pergalės dienos iškilmėse.

V. Putinas įspėjo: mėginimai nuslėpti įvykius – nepriimtini (26)

2015 sausio mėn. 27 d. 17:49
Iškilmėse, skirtose Aušvico nacių koncentracijos stovyklos 70-osioms išlaisvinimo metinėmis paminėti, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas įspėjo neklastoti istorijos.