Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Registruoti (0) Anonimiški (44)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Maskvos policija apie Ukrainos deputatą: pretenzijų neturime

2015 kovo mėn. 2 d. 13:06
Maskvos policija neturi jokių pretenzijų Ukrainos parlamento nariui Aleksejui Gončarenkai, kuris sekmadienį buvo sulaikytas per didžiules eitynes Rusijos sostinėje, skirtas nužudytam opozicijos lyderiui Borisui Nemcovui atminti, todėl deputatas gali bet kada grįžti į savo šalį, pirmadienį pranešė pareigūnai.

„The Bloomberg View“: Rusija, nužudyta kartu su B. Nemcovu

2015 kovo mėn. 2 d. 12:57
Metų metus Maskvos žmonės buvusio pirmojo vyriausybės vadovo pavaduotojo Boriso Nemcovo Rusijos prezidento Vladimiro Putino adresu sakytą kritiką nuleisdavo negirdomis.

Žinutės K. Sobčiak: laukiu, kol tave užvers (143)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:52
Į televizijos laidų vedėjos Ksenijos Sobčiak paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ dėl jos pranešimų apie opozicijos politiko Boriso Nemcovo nužudymą pradėjo plūsti grasinimai.

G. Kasparovas po susidorojimo su B. Nemcovu: neperku bilieto į vieną pusę (13)

2015 kovo mėn. 2 d. 11:08
Kremliaus kritiko Boriso Nemcovo žmogžudystė nuslopino bet kokią taikaus politinio perėjimo Rusijoje viltį, įsitikinęs buvęs pasaulio šachmatų čempionas, garsus Kremliaus kritikas Garis Kasparovas, skelbia „Moscow Times“.

Prabilo B. Nemcovo draugės artimieji papildyta (131)

2015 kovo mėn. 2 d. 10:28
Anna Durickaja
Asmeninio archyvo nuotr.
23 m. modelis Anna Durickaja buvo kartu su Rusijos opozicionieriumi Borisu Nemcovu, kai jį nužudė vasario 27 d. Maskvoje. Ji – pagrindinė įvykio liudininkė.