Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainos Saugumas pričiupo NTV žurnalistus, filmavusius akiniuose paslėpta kamera (24)

2014 balandžio mėn. 24 d. 22:09
Šnipinėjimu įtariamas NTV žurnalistas
Stopkadras
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) skelbia Dnepropetrovske sulaikiusi Rusijos televizijos kanalo „NTV“ žurnalistus, kurie neleistinai filmavo strateginius objektus vaizdo kamera, kuri buvo paslėptai įmontuota akiniuose. Žurnalistai įtariami šnipinėjimu.

Per antskrydį Pakistane žuvo 37 talibai (4)

2014 balandžio mėn. 24 d. 21:09
Per pirmąjį oro antskrydį, surengtą pasibaigus paliauboms tarp Talibano ir vyriausybės Pakistane, kariniais duomenimis, nukauti 37 ekstremistai.

Amerikiečių žurnalistas papasakojo, ką patyrė separatistų nelaisvėje (74)

2014 balandžio mėn. 24 d. 20:30
Amerikiečių žurnalistas Simonas Ostrovsky
twitter.com
Ukrainos rytiniame Slovjansko mieste prorusiški separatistai iš nelaisvės paleido amerikiečių žurnalistą Simoną Ostrovsky, dirbantį JAV internetinio naujienų kanale „Vice News“.

Izraelis stabdo taikos derybas su palestiniečiais (11)

2014 balandžio mėn. 24 d. 19:49
Izraelio saugumo kabinetas ketvirtadienį nusprendė sustabdyti taikos derybas su palestiniečiais, po to, kai Palestinos išsivadavimo organizacija (PIO) bei „Hamas“ sutarė sudaryti bendrą vyriausybę, pranešė Izraelio žiniasklaida.

Armėnija atmeta istorinį Turkijos pareiškimą (27)

2014 balandžio mėn. 24 d. 18:16
Armėnijos prezidentas Seržas Sarkisjanas
AOP nuotr.
Armėnija atmeta Turkijos pareikštą užuojautą dėl armėnų genocido. Ankara nekeičia savo politikos „visiškai neigti“ genocidą, kritikavo Armėnijos prezidentas Seržas Sarkisjanas.