Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Incidentas keleiviniame lėktuve: kai nusileidome, tai atrodė labiau rimta negu mums sakė

Oro bendrovės „Virgin Australia“ keleivinis lėktuvas, turėjęs skristi į Brisbaną, buvo sugrąžintas į Los Andželą, kai jo pilotų kabinos lango stikle buvo pastebėtas įtrūkimas, ketvirtadienį pranešė aviakompanija.

Viena didžiausių paslapčių aviacijos istorijoje: skelbiama apie naują radinį nuolat atnaujinama (9)

Vietos žiniasklaidos kanalai „L‘info“ ir „La Reunion“ pakalbino asmenis, kurie pastebėjo lėktuvo nuolaužas, kai liepos 29 d. dirbo Saint Andre paplūdimyje, salos rytinėje dalyje.

D. Cameronas: migrantų antplūdis – rimtas išmėginimas Europai (7)

Didžioji Britanija turi apsaugoti savo sienas nuo migrantų, atvykstančių į Europą per Viduržemio jūrą, antplūdžio. Tai ketvirtadienį televizijos kanalui ITV pareiškė šalies premjeras Davidas Cameronas.

Patvirtintas naujasis JAV kariuomenės vadas (4)

JAV Senatas trečiadienį patvirtino jūrų pėstininkų generolą Josephą Dunfordą naujuoju Jungtinio štabų vadų komiteto viršininku, kuris yra šalies ginkluotųjų pajėgų vadas, – po to kai prezidentas Barackas Obama gegužę pasiūlė jį į šį postą.

Šveicarų žurnalistas V. Putino tiesiai šviesiai paklausė, ar jis psichiškai sveikas (414)

Šveicarijos televizijos kanalo RTS žurnalistas per interviu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu jam uždavė gana nepatogų klausimą.