Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusijos „Kalašnikov“ siunčia „užuojautą“ amerikiečiams (25)

2014 liepos mėn. 29 d. 17:56
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Rusijos ginklų gamintojo „Kalašnikov“ atstovai pareiškė „užuojautą“ JAV piliečiams, kurie dėl naujų Vašingtono įvestų sankcijų nuo šiol nebegalės įsigyti šios kompanijos produkcijos, skelbia „Reuters“.

Buvusio sovietų lyderio metinės Rusijoje žadina nostalgiją griežtam valdymui (9)

2014 liepos mėn. 29 d. 17:45
Rusijoje, kurios visuomenė jaučia nostalgiją subyrėjusiai sovietinei imperijai, buvusio Sovietų Sąjungos lyderio Jurijaus Andropovo gimimo 100-osios metinės minimos parodomis ir dokumentiniais filmais, kuriuose stengiamasi užtušuoti jo griežtą politiką disidentų atžvilgiu.

JAV palydovai užfiksavo, kaip iš Rusijos teritorijos šaudoma į Ukrainą (244)

2014 liepos mėn. 29 d. 17:36
JAV palydovai užfiksavo, kaip iš Rusijos teritorijos šaudoma į Ukrainą
Stopkadras
JAV palydovai užfiksavo, kaip Rusija šaudo į Ukrainos teritoriją.

Sarah Palin įkūrė naują internetinę televiziją

2014 liepos mėn. 29 d. 17:20
Sarah Palin
AP/Scanpix
Buvusi Aliaskos gubernatorė Sarah Palin, 2008 metais respublikonų siūlyta į Jungtinių Valstijų viceprezidento postą, įkūrė internetinį televizijos kanalą.

Vaizdo įraše užfiksuotas pirmasis amerikietis savižudis sprogdintojas Sirijoje (13)

2014 liepos mėn. 29 d. 17:17
Penktadienį, liepos 25 dieną į vieną socialinį tinklą įkeltame vaizdo įraše užfiksuotas JAV pilietis Moneras Mohammadas Abu-Salha, besiruošiantis įvykdyti savižudžio sprogdintojo išpuolį. Manoma, kad M. M. Abu- Salha yra pirmasis JAV pilietis, tapęs savižudžiu sprogdintoju Sirijoje. Jis yra gimęs Floridoje ir buvo eilinis studentas, gyvenęs gerai prižiūrėtame viduriniosios klasės rajone maždaug už 90 minučių kelio į pietus nuo Orlando.