Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Duotas raudonas signalas: baiminamasi, ką gali pridaryti ugnikalnis Islandijoje (1)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 19:56
Islandija davė raudoną signalą aviacijos industrijai dėl Bardabunga ugnikalnio – tai reiškia, kad galima didelė pelenų emisija, praneša BBC.

V. Putino kritikas: dažnai suabejoju jo psichine sveikata (227)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 18:30
Po kelių dienų Minske vyks Ukrainos prezidento Petro Porošenkos ir Rusijos vadovo Vladimiro Putino susitikimas – iš jo tikimasi daug.

Pranešama, apie ką susitikę kalbėjosi Vokietijos ir Ukrainos vadovai P. Porošenka tikisi 500 milijonų eurų paramos (215)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 16:16
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, šeštadienį atvykusi į Kijevą vienos dienos vizito, susitiko su Ukrainos prezidentu Petro Porošenka, informuoja naujienų agentūra „Unian“.

Po „ledinio vandens kibiro“ iššūkio ugniagesiai atsidūrė ligoninėje (11)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:42
Du Kentukio (JAV) ugniagesiai gydomi po sunkių nudegimų po to, kai patyrė elektros šoką pagelbėdami studentams atlikti ledinio vandens kibiro iššūkį, praneša BBC, remdamasi vietine spauda.

Rusija skelbiasi ir toliau gelbėsianti Ukrainą (315)

2014 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:11
Rusija skelbiasi ir toliau gelbėsianti Ukrainą
AP/Scanpix
Nors šeštadienį pranešta, kad visi sunkvežimiai, dalyvavę kontroversiškai vertinamos humanitarinės pagalbos akcijoje, sugrįžo iš Ukrainos į Rusiją, Rusijos užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Kremlius ketina ir toliau bendradarbiauti su Raudonuoju Kryžiumi, siekiant padėti gyventojams Donbaso gyventojams, praneša news.liga.net.