Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Paviešino skandalingus ryšius: Rusijos generalinio prokuroro šeima siejama su nusikalstamu pasauliu (194)

Kovos su korupcija fondas, kuriam vadovauja opozicionierius Aleksejus Navalnas, paviešino didžiausio masto 2015 m. atliktą tyrimą, kurio herojais tapo Rusijos generalinio prokuroro Jurijaus Čaikos šeimos nariai. Šio fondo aktyvistai išaiškino daugybę nusikalstamų schemų, kurių organizatoriai – šios šeimos nariai. A. Navalno vadovaujamo fondo atlikto tyrimo medžiaga tapo 44 minučių trukmės filmu.

Po Paryžiaus išpuolių padvigubėjo F. Hollande'o populiarumas (20)

Ryžtingi Francois Hollande'o veiksmai po Paryžiaus atakų neliko nepastebėti prancūzų: prezidento populiarumas šoktelėjo nuo 22 iki 50 proc. Tai rodo institutų „Ifop“ ir „Fiducial“ atlikta apklausa, kurios rezultatus antradienį paskelbė žurnalas „Paris Match“, informuoja agentūra AFP.

Sirijoje kartotinas ligoninės Chomse bombardavimas nusinešė 7 gyvybes (30)

Tarptautinės labdaringos medicinos organizacija „Gydytojai be sienų“ (Medecins Sans Frontieres, MSF) antradienį pasmerkė apsuptame Chomso mieste Sirijoje buvusį ligoninės bombardavimą, palikusį septynis užmuštus ir 47 sužeistus žmones.

B. Obama tikisi „pasikeitimo“ Rusijos pozicijoje dėl Sirijos (45)

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį pareiškė, kad tikisi, jog Rusija palaipsniui pakeis savo poziciją dėl Sirijos, apskaičiavusi, kiek kainuoja prezidento Basharo al Assado išlikimas valdžioje.

JAV dislokuos papildomas karines pajėgas Irake (4)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris pranešė, kad Vašingtonas dislokuos papildomas specialiąsias pajėgas Irake, darysiančias spaudimą „Islamo valstybei“, skelbia BBC.