Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.
Sprogimas Rusijoje
Foto: AP/Scanpix

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (44)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Rusai, kurie Ukrainoje kovoja prieš V. Putiną (395)

Kai Andrejus Krasilnikovas praėjusią savaitę atsisveikino su žmona ir įsėdo į autobusą, kuriuo grįžo atgal į frontą Rytų Ukrainoje, jis vadovavosi tipiniu motyvu, būdingu tiems, kas kariauja Kijevo pusėje, – ginti savo šeimą ir ateitį nuo to, ką jis vadina Rusijos agresija.

Estijos prezidentas pasiūlė premjerą (3)

Estijos prezidentas Toomas Hendrikas Ilvesas pirmadienį pasirašė rezoliuciją, kuria Taavi Roivas įvardijamas kandidatu į ministro pirmininko postą, kaip daugiausia vietų parlamente kovo 1 dienos rinkimuose pelniusios Reformų partijos vadovas.

Viešina separatistų sąžinę užgulančius įrodymus dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos (516)

Tarptautinė Malaizijos oro linijų lėktuvo „Boeing“ katastrofą Rytų Ukrainoje tiriančių ekspertų grupė pateikė naujų įrodymų, liudijančių, kad atsakomybė dėl katastrofos greičiausia turėtų gulti ant separatistų pečių.

Iranas apkaltino JAV pražudžius du jos patarėjus (6)

Irano revoliucinė gvardija sako, kad per JAV bepiločio lėktuvo ataką prie Irako Tikrito miesto žuvo du jos patarėjai. JAV pirmadienį patikino, jog nurodytu metu koalicijos aviacija neatakavo „Islamo valstybės“ taikinių teritorijoje.

Baiminasi dėl rinkimų Nigerijoje (3)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry ir jo britų kolega Philipas Hammondas pirmadienį išreiškė būgštavimų dėl galimo politinio įsikišimo į balsavimo biuletenių skaičiavimą Nigerijoje, šaliai laukiant pirmųjų prezidento ir parlamento rinkimų rezultatų.