Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainos krizė pasitarnavo A. Lukašenkai

2014 balandžio mėn. 17 d. 15:23
Ukrainos krizė pasitarnavo A. Lukašenkai
AP/Scanpix
Baltarusijos lyderio Aleksandro Lukašenkos populiarumas per tris pastaruosius mėnesius šoktelėjo 5 proc., o ekspertai vaizdžiai įvardija jo reitingo augimo priežastį - tai „ukrainietiškos mielės“, rašo britų visuomeninio transliuotojo BBC naujienų svetainė.

Ukraina: Ženevos derybos – paskutinis šansas, alternatyva tik karas (21)

2014 balandžio mėn. 17 d. 14:21
Ukraina: Ženevos derybos – paskutinis šansas, alternatyva tik karas
AP/Scanpix
Situacija Ukrainoje - labai paini. Kiekviena konflikto pusė pasakoja savo įvykių versiją. Kuo tikėti? Kas yra agresorius? Kas nuskriaustasis? Kas gerietis? Kas blogietis?

Derybose dėl Ukrainos – begalinė įtampa (86)

2014 balandžio mėn. 17 d. 12:54
Derybose dėl Ukrainos – begalinė įtampa
AP/Scanpix
Ženevoje ketvirtadienį prasidėjo svarbios derybos dėl situacijos Ukrainoje, per kurias Maskva, Kijevas, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga ieškos būdų, kaip sušvelninti krizę šioje buvusioje sovietinėje respublikoje.

Papasakojo apie patirtą siaubą skęstančiame laive iš mokinių – širdį veriančios žinutės (13)

2014 balandžio mėn. 17 d. 11:21
Pietų Korėjoje, sukrėstoje kelto katastrofos, kuri galbūt nusinešė šimtus moksleivių gyvybių, sielvartą ketvirtadienį papildė stiprėjantis įtūžis, kai padaugėjo įrodymų, jog daugeliui keleivių nebuvo užtikrinta galimybė palikti skęstantį laivą.

V. Putinas: mes patys visus uždusinsime kreipėsi į Rusijos gyventojus (1119)

2014 balandžio mėn. 17 d. 11:06
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį per valstybinę televiziją atsakinėjo į žiūrovų klausimus.