Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
 
44
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

V. Putinas ketina padėti Vakarams (2)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 15:04
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Rusijos vadovas Vladimiras Putinas ketina bendradarbiauti kovojant su „Islamo valstybe“.

V. Putinas planuoja dalyvauti G20 viršūnių susitikime (14)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 14:25
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ruošiasi dalyvauti Didžiojo dvidešimtuko (G20) viršūnių susitikime lapkritį Australijos mieste Brisbane, skelbia „Reuters“, remdamasi naujienų agentūra „Interfax“.

Ukrainos rytuose stebi pokyčius papildyta 15.05 (5)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 14:18
Ukrainos vyriausybinės pajėgos pirmadienį rengėsi siūlomos 30 km buferinės zonos ribose atitraukti artileriją ir šarvuotas transporto priemones, nes pastebėjo Rusijos remiamų separatistų ugnies intensyvumo sumažėjimą, sakė kariškių atstovas.

Alaus šventę „Oktoberfest“ temdo incidentai (6)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 14:07
Per Vokietijoje vykstančią kasmetinę alaus šventę „Oktoberfest“ policijos pareigūnai ir gydytojai sulaukė šimtų iškvietimų, rašo „The Local“.

Tamsioji nesuskaičiuojamais turtais aptekusios šalies pusė (13)

2014 rugsėjo mėn. 22 d. 13:42
Per vestuves su princu Albertu ji atrodė labai nelaiminga – Monakas ūžė. Faktas, kad princesė laukiasi, nuo piktų žmonių kalbų ir nuodingų gandų jos taip pat neapsaugojo, skelbia „The Daily Beast“.