Rusijos karinių bandymų poligone – galingi sprogimai

 (44)
Keli galingi sprogimai nugriaudėjo viename Rusijos karinių bandymų poligone, po kurių virš Orenburgo miesto, esančio netoli sienos su Kazachstanu, pakilo didžiuliai dūmų debesys ir buvo juntami požeminiai smūgiai.
Sprogimas Rusijoje
© AP/Scanpix

Orenburgo srities gubernatorius Jurijus Bergas savo tinklaraštyje antradienį rašė, kad tris sprogimus sukėlė neplanuota sviedinių detonacija. Pasak jo, gelbėtojų tarnybos jokios potencialios grėsmės vietos gyventojams neįžvelgia.

Nepaprastųjų situacijų ministerija informavo, kad sviediniai sprogo, kai buvo kraunami iš krovininio traukinio.

Socialinio tinklo "Twitter" vartotojai pranešė, kad policija uždarė kelius iš Orenburgo ir dėl visa pikta evakavo gyventojus iš pastatų miesto centre bei aplinkinių gyvenviečių.

Per kelerius metus Rusijos jau ne kartą įvyko šaudmenų, dažniausiai pagamintų dar Sovietų Sąjungoje, savaiminių sprogimų kariniuose objektuose.

Tuo tarpu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažadėjo pertvarkyti ir modernizuojančią sąstingio apimtą šalies gynybos pramonę.


Rusijoje detonavo 4 000 tonų sprogmenų

Rusijos karinių bandymų poligone nugriaudėjo galingi sprogimai
© youtube.com

Netoli Rusijos Orenburgo miesto antradienį detonavo daugiau kaip 4 000 tonų šaudmenų, bombų ir raketų, skirtų sunaikinti. Nelaimė įvyko geležinkelio stotyje, kai sprogmenys buvo kraunami iš vagonų. Pirminiais duomenimis, žmonės per incidentą nenukentėjo, praneša agentūra "RIA Novosti".

Pradėtas nelaimės tyrimas.

Amunicija detonavo Donguzo geležinkelio stotyje, esančioje už 30 km į pietus nuo Orenburgo. Civilinės apsaugos ministerijos duomenimis, sprogimą sukėlė gaisras. Į dangų kilo baltų dūmų stulpai. Iš aplinkinių vietovių evakuoti žmonės. Laikinai nutrauktas traukinių ir automobilių eismas.

Orenburgo srities gubernatorius "Twitter" tinklu paskelbė, kad situacija kontroliuojama.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Naujuoju Prancūzijos užsienio reikalų ministru taps buvęs premjeras J. M. Ayrault

Buvęs Prancūzijos ministras pirmininkas Jeanas-Marcas Ayrault taps naujuoju šalies užsienio reikalų ministru.

Pietų Korėja uždaro Kesongo pramoninį kompleksą

Pietų Korėja pradėjo bendrai su Šiaurės Korėja valdomo Kesongo pramoninio komplekso uždarymą. Trečiadienį Seulas pareiškė nusprendęs nutraukti savo veiklą komplekse dėl Šiaurės Korėjos pastarųjų veiksmų. Šalis jau buvo apribojusi savo veiklą Kesonge, tačiau dabar nuspręsta ją nutraukti visiškai.

Meksikoje per riaušes kalėjime žuvo 52 žmonės (1)

Meksikos šiaurėje viename kalėjimų ketvirtadienį kilus riaušėms tarp dviejų priešiškų kalinių grupių, šiems aiškinantis santykius, žuvo mažiausiai 52 žmonės, sužeista 12, pranešė Nuevo Leono valstijos gubernatorius Jaime Rodriguezas.

Nigerijoje per mirtininkių sprogdintojų ataką žuvo mažiausiai 58 žmonės

Nigerijos šiaurės rytuose mažiausiai 58 žmonės žuvo susisprogdinus dviem mirtininkėms stovykloje, kurioje yra apsistoję gyventojai, priversti palikti savo namus dėl islamistų grupuotės „Boko Haram“ kovotojų veiksmų, trečiadienį pranešė gelbėtojų tarnybos. Ši ataka buvo įvykdyta antradienio rytą Dikvos mieste, už maždaug 90 km nuo Borno valstijos sostinės Maidugūrio, ir yra laikoma kerštu už praėjusią savaitę kariuomenės surengtą puolimą prieš „Boko Haram“ tvirtoves tame regione.

Turkija įsiuto: mums ant kaktos neužrašytas žodis „idiotas“ (271)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ketvirtadienį pagrasino iš Turkijos išsiųsti milijonus pabėgėlių į Europos Sąjungos (ES) valstybes, NATO susitarus dislokuoti savo laivus Egėjo jūroje migrantų krizei sušvelninti.