Rusijos kariniai veiksmai Rytuose naudingi Estijai

 (3)
"Estijai naudinga, kai Rusija sprendžia geografines ir demografines problemas Rytuose", sakė agentūrai BNS Rusijos ir NVS instituto direktorius M. Helme, pažymėjęs, kad tokiu atveju Rusija neturi galimybės aktyviai vykdyti politiką Vakarų kryptimi.

M. Helme nuomone, galimybė, kad Rusija pradės bombarduoti Afganistaną, visiškai reali.

Buvęs ambasadorius neįžvelgė ypatingo tokių veiksmų efekto, tačiau pridūrė netikįs, kad Rusija įves į Afganistaną sausumos pajėgas, nes dar neužgijo buvusio karo žaizdos. SSRS buvo įvedusi savo kariuomenę į Afganistaną 1979 metų gruodį, tačiau 1987 metais buvo priversta ją atitraukti.

Rusijos UR ministras Igoris Ivanovas praėjusią savaitę pareiškė, kad įspėjamieji smūgiai į Afganistano teritoriją yra galimi, nes čia esančios islamistų bazės kelia pavojų Rusijai. I. Ivanovo pareiškimas nuskambėjo po Armėnijos, Baltarusijos, Kazachstano, Kirgizijos, Rusijos ir Tadžikistano bendro užsienio reikalų ministrų posėdžio. Vėliau buvo surengtas NVS kolektyvinio saugumo tarybos pasitarimas.

Gegužės pabaigoje Rusijos prezidento patarėjas Sergejus Jastržembskis pranešė, kad Rusijos pajėgos gali smogti į Afganistano talibų dalinius, kuriuose, kaip mano Maskva, vyksta čečėnų kovotojų apmokymai.

Rusijos gynybos ministro Igorio Sergejevo žodžiais, Afganistano bombardavimas visiškai įmanomas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Europos Parlamentas paskelbė kandidatų pelnyti Sacharovo premiją sąrašą

Ištremtas turkų žurnalistas Canas Dundaras, Krymo totorių aktyvistas Mustafa Džemilevas ir dvi jezidų aktyvistės, nukentėjusios nuo grupuotės „Islamo valstybė“, yra galutiniame ketvirtadienį paskelbtame pretendentų sąraše prestižinei Europos Parlamento Sacharovo premijai gauti.

Dauguma JAV respublikonų mano, kad prezidento rinkimus laimės demokratė H. Clinton

Dauguma JAV respublikonų mano, kad jų kandidatas Donaldas Trumpas pralaimės lapkričio pradžioje vyksiančius prezidento rinkimus. Remiantis trečiadienį paskelbtais „Reuters„/„Ipsos“ apklausos rezultatais, 41 proc. respublikonų tikisi demokratės Hillary Clinton pergalės, o 40 proc. mano, kad laimės D. Trumpas.

Šešios NATO šalys yra pasiruošusios siųsti savo pajėgas į Juodosios jūros zoną

Šešios NATO šalys yra pasirengusios 2017 metais į Juodosios jūros zoną siųsti antžeminių, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų dalinius, trečiadienį, baigiantis pirmajai NATO gynybos ministrų susitikimo dienai sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Japonija baiminasi Filipinų lyderio R. Duterte susitikimo su imperatoriumi (2)

Protokolo griežtai besilaikanti Japonija baiminasi Filipinų lyderio Rodrigo Duterte netakto per ketvirtadienio susitikimą su imperatoriumi Akihito, pačiu gerbiamiausiu tautos asmeniu.

JAV rinkimų baigtis gali būti netikėta: prezidentu netaps nei D. Trumpas, nei H. Clinton (39)

JAV prezidento rinkimai nenumaldomai artėja, įtampa auga, tačiau leidinys „Los Angeles Times“ nepraranda vilties: „Tai, kad metai buvo keisti, nereiškia, kad jų pabaiga turi būti nelaiminga.“