Rusijos karinė doktrina - klaidingas žingsnis

Šiais metais patvirtinta, bet prezidento Vladimiro Putino dar nepasirašyta Rusijos naujoji karinė doktrina yra žingsnis klaidinga linkme, turint galvoje ryšius su Vakarais, pirmadienį sakė Vilniuje viešėjęs vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas Wesley Clarkas (Veslis Klarkas).
"Ši nauja strategija reiškia nusisukimą nuo ankstesnės politikos, kurią Rusijos kariškiai vykdė dešimtojo dešimtmečio pradžioje, - joje buvo daugiau atvirumo ir bendradarbiavimo su Vakarais", sakė W. Clarkas.

Kremliaus Saugumo taryba vasario mėnesį patvirtino naują, Rusijos gynybos taktiką numatančią doktriną, kuri turės pakeisti 1993 metų variantą.

Nors dokumentas nėra skelbtas viešai, pasak pareigūnų, doktrinoje pripažįstama, jog Rusija toliau nebegali apsisaugoti nuo įprastinės NATO atakos, nepanaudojusi branduolinių ginklų.

Dokumento projektas buvo patvirtintas, kai V. Putinas ėjo prezidento pareigas, o Rusija dar nebuvo atnaujinusi per Kosovo konfliktą įšaldytų oficialių santykių su Vakarų aljansu.

Manoma, kad galutinį doktrinos variantą V. Putinas pasirašys už dviejų mėnesių.

"Rusijos doktrinos požiūris į pasaulį kelia tam tikrą nerimą", pripažino NATO pareigūnas, pridūręs, kad dokumente pabrėžiama Rusijos būtinybė ginti savo interesus, o ne bendradarbiauti.

Pasak W. Clarko, NATO "sveikintų šios doktrinos peržiūrėjimą, kad joje svarbesnis vaidmuo būtų skirtas bendradarbiavimo politikai ir atvirumui".

NATO generalinis sekretorius lordas George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) dar spalį sakė, kad aljansas nerimauja dėl priešiško doktrinos tono.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irake vykstant mūšiui už Mosulą, IS atakavo Kirkuko miestą

Automatais ir sprogmenimis ginkluoti kovotojai anksti penktadienį atakavo taikinius Irako šiaurėje esančiame Kirkuko mieste ir aplink jį, o atsakomybę greitai prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS)

Lamanšo sąsiauriu plaukia Rusijos karo laivai (10)

Lamanšo sąsiauriu plaukia Rusijos karo laivų flotilė, kurios kelionės tikslas - Sirija, praneša BBC.

Rusams – įkvepiantis V. Putino 2017-ųjų kalendorius (120)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tapo naujo 2017 metų kalendoriaus herojumi.

Maskvos gyventojai ieško atsakymų, kodėl miesto centre sutrikęs GPS (27)

Taksi vairuotojai, bėgikai, „Pokemon Go“ žaidėjai ir aukšti Rusijos pareigūnai ieško atsakymų, kodėl Maskvos centre sutrinka mobiliųjų programėlių, kuriose naudojama globalinė padėties nustatymo sistema (GPS), veikimas.

JAV žvalgybos kontraktininkas pavogė „stebinantį kiekį“ įslaptintos informacijos (8)

JAV prokurorai ketvirtadienį paskelbė, kad tikisi pareikšti kaltinimus šnipinėjimu Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) kontraktininkui, kuris įtariamas pavogęs „stebinantį kiekį“ įslaptintos informacijos.