Rusijos gynybos ministras Igoris Sergejevas,

Rusijos gynybos ministras Igoris Sergejevas, Karinio Jūrų Laivyno vyriausiasis vadas Vladimiras Kurojedovas ir Šiaurės Laivyno vadas Viačeslavas Popovas parašė atsistatydinimo pareiškimus.
"Atsistatydinimo pareiškimai nebus priimti", pareiškė prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį vakare interviu valstybiniam televizijos kanalui RTR. Jis pabrėžė, jog iš pradžių būtina ištirti atominio povandeninio laivo "Kursk" avarijos priežastis ir aplinkybes.

"Jei kažkas kaltas, turi būti nubaustas, bet mes privalome susidaryti objektyvų avarijos vaizdą", pažymėjo V. Putinas.

Prezidentas mano, kad kažką atleisti ar išsiųsti į atsargą - "paprasčiausia ir klaidingiausia išeitis" iš tragiškos padėties, kuri "iš esmės nieko nekeičia".

Prezidentas sakė, kad jaučia "didelę atsakomybę ir kaltę" dėl "Kursk" ištikusios tragedijos. Kalbėdamas apie Vidiajevo gyvenvietėje įvykusį susitikimą su žuvusių jūreivių artimaisiais, V. Putinas prisipažino: "Ką čia pasakysi. Jokių žodžių neužteks. Sunku juos parinkti".

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Austrijos ultradešinieji pripažįsta pralaimėję rinkimus (10)

Austrijos kraštutinių dešiniųjų partija kandidatas sekmadienį pripažino, kad jos kandidatas Norbertas Hoferis pralaimėjo įtemptus prezidento rinkimus, kai balsavusių rinkėjų apklausos parodė, kad šis veikėjas atsilieka nuo Žaliųjų partijos palaikomo nepriklausomo kandidato Alexander'o Van der Belleno.

Silpniausia ES grandis puola į Rusijos glėbį (33)

Spalio pabaigoje vienas iš pagrindinių Rusijos karinio jūrų laivyno laivų – eskadrinis minininkas „Smetlivyj“ – išplaukė iš savo uosto Kryme ir patraukė į Vakarus Juodąja jūra tiesiai į Egėjo jūrą. Teko du kartus sustoti. Pirmąja stotele tapo Graikija – NATO ir Europos Sąjungai priklausanti valstybė.

Dėl nesutarimų su R. Duterte atsistatydina Filipinų viceprezidentė (6)

Filipinų viceprezidentė Leni Robredo pareiškė atsistatydinanti dėl nesutarimų su prezidentu Rodrigo Duterte, praneša laikraštis „Philippine Star“.

Rusijos patriarchas palaimino naują cerkvę Paryžiuje - V. Putino projektą (33)

Rusijos Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Kirilas sekmadienį dalyvavo ceremonijoje Paryžiuje, per kurią buvo pašventinta šalia Eifelio bokšto iškilusi nauja cerkvę, prieštaringai vertinamą Rusijos prezidento Vladimiro Putino įtakos Europoje simbolį.

Žiniasklaida: Th. May žada atleisti ministrus, susijusius su informacijos nutekėjimu (3)

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May nurodė, kad tie ministrai, kurie bus susiję su konfidencialios informacijos nutekėjimu, bus atleisti, rašo dienraštis „The Daily Mail“, remdamasis ministrų kabineto sekretoriaus sero Jeremy Heywoodo laišku, patekusiu į jo rankas.