Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Vienas sakinys, kurio ukrainiečiams buvo per daug (11)

Vos vienas sakinys, įterptas į sudėtingas įstatymų formuluotes, paskatino nerimauti, ar Vakarų sąjungininkės neišdavė Kijevo.

Nufilmuota: Čilėje iš 17 aukšto iškritęs jaunuolis liko gyvas (2)

Jei šventi visą naktį, natūralu kažkuriuo momentu atsidurti ant žemės. Tačiau mažai kam išgertuvės yra pasibaigusios taip, kaip 23 metų Sebastianui Reyesui iš Čilės.

Per mūšius Rytų Ukrainoje žuvo keturi civiliai ir karys (4)

Ukrainos karinės pajėgos ir prorusiški separatistai ketvirtadienį apkaltino vieni kitus gyvenamųjų teritorijų, esančių netoli sukilėlių kontroliuojamo Donecko miesto, apšaudymu.

Išrinktas naujasis Talibano lyderis

Pasigirdus naujienoms apie Afganistano Talibano lyderio mulos Omaro mirtį, įtakinga Talibano vadovybės taryba ketvirtadienį išrinko jo įpėdinį - mulą Akhtarą Mansourą, „Express Tribune“ pranešė aukšto rango talibų atstovas.

Talibanas netiesiogiai nurodo, jog traukiasi iš taikos derybų su Afganistano vyriausybe

Afganistano Talibanas, beveik 14 metų jėga siekiantis nuversti Kabulo vyriausybę, ketvirtadienį pareiškė, kad „nieko nežino“ apie naują taikos derybų ratą, kuris rytoj numatytas Pakistane, o šis pareiškimas gali reikšti, kad judėjimas traukiasi iš derybų.