Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
 
81
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusijos žaidimai rimtai išgąsdino skandinavus (140)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 00:02
Rusijos žaidimai rimtai išgąsdino skandinavus
A.Rapševičiaus nuotr.
Prie Rusijos šiaurės vakarų sienos prisišliejusi taiki Suomija ilgą laiką ramiai sau gyveno neerzindama už sienos gyvenančios branduolinį ginklą turinčios meškos.

Nyderlanduose sulaikyti trys terorizmu įtariami vyrai (4)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 21:31
Nyderlanduose sulaikyti trys terorizmu įtariami vyrai
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Nyderlanduose pareigūnai sulaikė tris vyrus, kurie kaltinami atakų rengimu ir bandymu prisijungti prie su „Al Qaeda“ susijusios kovotojų grupės „Al Nusra Front“ Sirijoje.

Bulgarijoje surengti reidai prieš islamistus radikalus (2)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:55
Bulgarijos saugumo pajėgos pietinėje šalies dalyje surengė reidus 40-yje būstų ir mečetėje. Per specialią operaciją, kuria siekiama išaiškinti islamistų radikalų veiklą, taip pat konfiskuotos knygos ir kompiuteriai, skelbia „Reuters“.

Popiežius: neuždarykite durų dialogui su „Islamo valstybe“ (9)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:40
Popiežius Pranciškus
AP/Scanpix
Popiežius Pranciškus antradienį pasakė, kad „beveik neįmanomas“ dialogas su „Islamo valstybės“ maištininkais, bet durų nereikėtų uždaryti.

Lenkijoje keista vagystė: iš nacių koncentracijos stovyklos muziejaus pavogti belaisvių batai (9)

2014 lapkričio mėn. 25 d. 20:31
Lenkijoje keista vagystė: iš nacių koncentracijos stovyklos muziejaus pavogti belaisvių batai
Iš vieno Lenkijos nacių koncentracijos stovyklos muziejaus pavogti aštuoni buvusių kalinių batai, antradienį pranešė muziejaus atstovė.