Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

S. Šoigu: Rusijos karo laivai paleido raketas į Siriją smogta JAV remiamiems sukilėliams (209)

Rusijos karo laivai į Sirijos teritoriją paleido 26 raketas, skelbia Rusijos gynybos reikalų ministras Sergejus Šoigu, praneša meduza.io.

Satyrinės juostos apie A. Hitlerį režisierius: norėjau parodyti, koks iš tikrųjų mažas žmogus jis buvo (5)

Režisieriaus Davido Wnendto naujausio filmo siužetas paprastas. Adolfas Hitleris atsibunda XXI amžiaus Vokietijoje, Berlyne. Susitaikęs su faktu, kad jis per septynis dešimtmečius peršoko į ateitį, ponas Hitleris padaro stebinantį posūkį karjeroje – tampa komiku.

Jeruzalės senamiestyje įvykdytas naujas išpuolis, per kurį buvo subadytas žydas (1)

Per išpuolį Jeruzalės senamiestyje peiliu ginkluota moteris trečiadienį sužalojo vieną žydą, bet jis sugebėjo pašauti savo užpuolikę ir sunkiai ją sužeisti, pranešė Izraelio policija.

Aukšto rango JAV diplomatė: V. Putinas rizikuoja įsiutinti visą sunitų pasaulį (71)

Rusijai tęsiant jau antpuolius iš oro, nukreiptus prieš Sirijos sukilėlius, JAV aukšto rango Valstybės departamento pareigūnė spalio 6 d. įspėjo, kad Maskvos veiksmai pykdo ne tik JAV, bet siutina ir daugiausia žmonių pasaulyje vienijančią islamo bendruomenę.

Sirijos oro pajėgos virš bombarduojamų vietovių mėtė skrajutes (1)

Sirijos oro pajėgos tose vietovėse, kur buvo planuojamas vyriausybės pajėgų puolimas, mėtė skrajutes. Vaizdo įraše matyti, kaip pro vieno sraigtasparnio dureles iš maišų paleidžiamos skrajutės.