Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (81)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Filipinuose patvirtintas dar vienas MERS atvejis (1)

Filipinuose užfiksuotas antras Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS) atvejis. Į šalį iš Dubajaus atvyko užsikrėtęs asmuo, informuoja BBC.

H. Clinton apkaltino Kiniją vagyste (33)

JAV kandidatė į prezidentus Hillary Clinton apkaltino Kiniją vogus komercines paslaptis ir kitą svarbią informaciją, praneša BBC.

Irako naikintuvas atsitiktinai numetė bombą ant Bagdado (12)

Bomba, pirmadienį dėl „techninio gedimo“ iškritusi iš Irako karinių oro pajėgų lėktuvo „Suchoj“ ir sprogusi viename Bagdado rytiniame rajone, užmušė mažiausiai septynis žmones, pranešė saugumo pareigūnai ir medikai.

Per sprogimus Nigerijoje žuvo mažiausiai 44 žmonės

Nigerijoje, Džoso mieste, per du savižudžių sprogdintojų išpuolius žuvo mažiausiai 44, o sužeisti 67 žmonės, skelbia BBC ir AP.

V. Ivanauskas. Kas paaiškėjo po rinkimų Moldovoje (5)

Birželio 14 ir 28 d. vykę vietos savivaldos rinkimai ir vyravusi retorika rinkimų kampanijos metu Moldovoje iliustruoja tai, jog „proeuropietiškos“ ar „antieuropietiškos“ šalies etiketės yra sąlygiškos.