Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
 
81
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Luhanske verda mūšiai (22)

2014 spalio mėn. 31 d. 08:58
Kaip praneša Antiteroristinės operacijos (ATO) spaudos centras, naktį separatistai iš minosvaidžių, tankų ir artilerijos sistemų šaudė į ATO pozicijas, kurios užtikrina Luhansko gynybą, taip pat šaudė ir į strateginį objektą – Luhansko šiluminę elektrinę.

Generolas, kuris Rusijai laimi visus karus (97)

2014 spalio mėn. 31 d. 08:57
Generolas, kuris Rusijai laimi visus karus
AP/Scanpix
Kasmet kelis mėnesius Rusijos lyderiai turėdavo pagalbininką – grėsmingą karo vadą, kuris įveikė Napoleoną ir Hitlerį, rašo telegraph.co.uk.

Burkina Fase paskirta pereinamojo laikotarpio vyriausybė (1)

2014 spalio mėn. 31 d. 08:30
Burkina Faso kariuomenės vadas generolas Honore Traore ketvirtadienį paskelbė apie šalies Nacionalinės Asamblėjos paleidimą ir pereinamojo laikotarpio vyriausybės sukūrimą, kuri veiks nė ilgiau nei metus.

Naujasis Europos Komisijos pirmininkas perima reikalus

2014 spalio mėn. 31 d. 08:23
Naujasis Europos Komisijos pirmininkas Jeanas Claude‘as Junckeris perima pirmininko Jose Manuelio Barroso reikalus, bet prieš tai ilgametis komisijos vadovas, kuris paskutinę darbo dieną, o tiksliau naktį, padėjo pasiekti susitarimą tarp Maskvos ir Kijevo dėl dujų teikimo, buvo pagerbtas asmeniniu portretu, kuris papuoš prezidentų salę Europos komisijos būstinėje.

Siksto koplyčia suspindo naujomis šviesomis

2014 spalio mėn. 31 d. 07:39
Siksto koplyčia suspindo naujomis šviesomis
Organizatorių nuotr.
Vatikanas pranešė, kad Mikelandželo sukurtoms Siksto koplyčios freskoms nuo vis didėjančių turistų srautų daromos žalos apsaugoti bus naudojamas naujas aukštųjų technologijų ir energiją taupantis apšvietimas. Nešvarumai iš lauko, kūnų išskiriamas prakaitas ir anglies dvideginis kelia didelį pavojų čia saugomiems 500 metų senumo šedevrams, tarp kurių ir viena žinomiausių meno istorijos vertybių – Adomo sutvėrimo paveikslas.