Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
 
81
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Didžiajai Britanijai neramu: kas buvo budelis, įvykdęs JAV žurnalisto egzekuciją? (9)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 08:15
Didžiajai Britanijai neramu: kas buvo budelis, įvykdęs JAV žurnalisto egzekuciją?
Stopkadras
Didžiosios Britanijos pareigūnai trečiadienį pradėjo „Islamo valstybės“ (IS) vaizdo įraše, kuriame įvykdoma amerikiečių žurnalisto egzekucija, britišku akcentu prabilusio vyro paiešką, skelbia „Reuters“.

Ukraina: numuštas šturmo lėktuvas, žuvo dešimtys žmonių (14)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 07:59
Vienas Ukrainos karinių oro pajėgų lėktuvas trečiadienį buvo numuštas virš sukilėlių kontroliuojamos teritorijos, o per įnirtingus susirėmimus tarp vyriausybės pajėgų ir prorusiškų sukilėlių žuvo dešimtys civilių.

V. Putino projektas, dėl kurio jis gali ryžtis pasauliniam karui (255)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 06:44
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas – tai vienintelė nuolatinio situacijos tarp Rusijos ir Vakarų eskalavimo priežastis, o jokių objektyvių įtampos tarp šių šalių priežasčių nėra.

Japonijoje nuslinkus žemės nuošliaužai žuvo 36 žmonės dar yra dingusiųjų (1)

2014 rugpjūčio mėn. 21 d. 00:05
Japonijoje nuslinkus žemės nuošliaužai žuvo 36 žmonės
AP/Scanpix
Japonijoje smarkių liūčių trečiadienį sukelta žemės nuošliauža Hirošimos miesto pakraštyje pražudė 36 žmonės, tai patvirtino Hirošimos prefektūros policija, pridūrusi, kad pasigesta dar mažiausiai septynių.

Europa ruošia atsaką „Islamo valstybei“ (33)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 23:24
Davidas Cameronas ir Angela Merkel
AP/Scanpix
Didžiosios Europos šalys trečiadienį ruošė atsaką „Islamo valstybės“ džihadistams, kurie tvirtina nukirtę galvą JAV žurnalistui Jamesui Foley, Prancūzijai perspėjus dėl susidariusios „rimčiausios tarptautinės padėties“ nuo 2001 metų.