Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą

 (81)
Rusijos generalinis štabas iš anksto sukritikavo „automatą vienarankiams“, kuris pakeis Kalašnikovo automatą
© AFP/Scanpix

Naujas automatas, kuriuo Rusijos gynybos ministerija planuoja pakeisti kariuomenėje pasenusį AK-74, bus gaminamas „Ižmaš“ gamykloje. Bandomąjį modelį, galbūt pakeisiantį legendinį ginklą, gamyklos, kurioje gaminami ir Kalašnikovo automatai, konstruktoriai gruodžio pradžioje parodys ministerijos atstovams, o iki Naujųjų metų įvyks bandomieji šaudymai, praneša newsru.com.

Nors išsamios automato charakteristikos kol kas įslaptintos, laikraštis „Izvestija“ išsiaiškino, kad pagrindinė naujovės ypatybė – visus veiksmus su ginklu galima atlikti viena ranka: perjungti saugiklį, keisti dėtuvę ir pan.

Tačiau karininkams „ginklas vienarankiams“ jau dabar nepatinka. Generalinio štabo atstovas pareiškė leidiniui, kad, nors kol kas niekas nematė surinkto automato, kurio darbinis pavadinimas AK-12, jau aišku, kad jis iš principo niekuo nesiskiria nuo Kalašnikovo automato.

Tai reiškia, nurodė šaltinis, kad naudojant ginklą išryškės trūkumai, būdingi ir AK-74: dėl stiprios atatrankos automatas krypsta į šoną jau po pirmo šūvio, o tai sumažina šaudymo taiklumą.

Rugsėjo mėn. pabaigoje, komentuodamas naujieną apie tai, kad Gynybos ministerija nebepirks Kalašnikovo automatų kariuomenei, Generalinio štabo viršininkas Nikolajus Makarovas paaiškino, kad sprendimas buvo priimtas todėl, kad kariniuose daliniuose susikaupė per didelės tokio tipo ginklų atsargos, be to, vadovybės nebetenkina AK-74 charakteristikos.

Generolas nepatikslino, kokius konkrečius parametrus turi omenyje, tačiau ekspertai nurodo nepakankamą ginklo taiklumą, didelį svorį, tai, kad nėra dėtuvės angos, rankena neergonomiška, o kilus reikalui, ginklui sunku pritaikyti priedus bei įrangą ir t. t.

Kariuomenės atstovų teigimu, AK yra idealus ginklas didelio masto karui, kuriame pasitelkiamos mobilizuotosios pajėgos, tačiau dabar Rusijos kariuomenė orientuojasi į regioninio konflikto masto karinius veiksmus taikiu metu, todėl reikalingas visiškai kitoks automatas.

Vos tik Gynybos ministerija paskelbė, jog atsisako pirkti Kalašnikovo automatus, gamykla „Ižmaš“ pareiškė apie tai, kad yra pasirengusi sukurti „penktos kartos automatą“. Gamykla pažadėjo pagerinti taktines–technines charakteristikas ir ergonomines automato savybes, tuo pačiu išsaugodama AK patikimumą, dėl kurio jis ir tapo labiausiai paplitusiu šaunamuoju ginklu pasaulyje.

www.DELFI.lt
 
81
Registruoti (0) Anonimiški (81)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Latvija: Maskva pasirinko būti prieše (11)

2015 kovo mėn. 5 d. 20:21
Šiandien Rygoje vykusioje bendros užsienio ir saugumo politikos konferencijoje, Latvijos Seimo gynybos, vidaus reikalų ir korupcijos prevencijos komiteto vadovas Ainaras Latkovskis pareiškė, kad Europos Sąjunga (ES) ir NATO privalo dirbti glaudžiau planuodamos gynybą ir organizuodamos karines pratybas.

Italijoje siaučia audros: yra žuvusių (2)

2015 kovo mėn. 5 d. 19:57
Italijos šiaurėje ir Toskanos srityje ketvirtadienį siaučiant smarkioms liūtims ir stipriam vėjui, žuvo du žmonės, buvo uždaryta daug kelių, parkų ir kapinių.

Niujorke lėktuvo keleiviai patyrė košmarą (5)

2015 kovo mėn. 5 d. 18:56
Niujorke nuo tako nuslydo Delta lėktuvas
Stopkadras
Niujorko La Gvardijos oro uoste nuo pakilimo ir nusileidimo tako nuslydo lėktuvas, praneša CNN.

N. Savčenko pradėjo valgyti: keičiu taktiką Kremlius ruošia atsakymą P. Porošenkai (122)

2015 kovo mėn. 5 d. 18:32
Kremlius gavo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos laišką, kuriame raginama nedelsiant paleisti iš areštinės Ukrainos lakūnę Nadiją Savčenko, pranešė Vladimiro Putino atstovas.

Sučiupto narkotikų barono ranča ir slaptavietė kalnuose iš arti (10)

2015 kovo mėn. 5 d. 18:00
Sučiupto narkotikų barono ranča ir slaptavietė kalnuose iš arti
Praėjusią savaitę savo rančoje kalnuose Mičoakano valstijoje surastas ieškomiausias narkotikų baronas Servando „La Kuča“ Gomesas. Po kelių mėnesių darbo federalinė policija sučiupo Gomezsą ir kelis jo parankinius rančoje Mičoakano valstijos sostinėje Morelijoje. Apsieita be šūvių.