Rusijos FST sulaikė įtariamą Britanijos šnipą

Rusijos Federalinė saugumo tarnyba (FST) trečiadienį pranešė sulaikiusi šios šalies pilietį, įtariamą šnipinėjus Didžiajai Britanijai.
Sulaikytasis yra viename Maskvos kalėjime, sakė FST atstovas, bet daugiau žinių nesuteikė.

Naujienų agentūra RIA pacitavo FST pranešimą, kad sulaikytasis asmuo buvo dirbęs Didžiosios Britanijos žvalgybai Taline, kur jam padėjo Estijos saugumo tarnybos.

FST atstovas spaudai pareiškė, jog įtariamojo šnipo veikla tiriama.

Įtariamasis buvo sulaikytas nepraėjus nė savaitei po Didžiosios Britanijos premjero Tony Blairo (Tonio Blero) susitikimo Sankt Peterburge su laikinuoju Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Britanijos URM atstovas spaudai Londone atsisakė komentuoti šį incidentą, nurodės, kad nėra priimta reaguoti į tokius teiginius ir dalykus, susijusius su žvalgybos reikalais.

Šnipinėjimo skandalai dabar pasitaiko rečiau, negu per šaltąjį karą, tačiau jų visa dar pasitaiko. Rusija jau yra sulaikiusi vieną įtariamą Britanijos šnipą Platoną Obuchovą. Jis buvo suimtas 1996 metais, kai dirbo Rusijos URM. Teigiama, kad jis perdavinėjo paslaptis britų agentams. P. Obuchovo teismas buvo kelis kartus atidėtas. Pernai Rusija išsiuntė iš šalies JAV diplomatę Cherie Leberknight (Čeri Lebernait), kurią irgi kaltino šnipinėjimu. Pranešama, kad ji buvo sučiupta nusikaltimo vietoje Maskvos parke, kai rengėsi susitikti su kontaktiniu asmeniu.

Tarp Rusijos ir Lenkijos neseniai taip pat kilo šnipinėjimo skandalas, kurio metu abi šalys išsiuntė po devynis viena kitos diplomatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (41)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (34)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.

Per sprogimą Somalio sostinėje žuvo mažiausiai trys žmonės (3)

Šeštadienį Somalio sostinėje Mogadiše buvo užpultas restoranas, praneša „Reuters“.