Rusijos demokratijos garantijų kol kas nėra

JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) penktadienį, pirmojo susitikimo su naujuoju Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu išvakarėse, sakė demokratiją Maskvoje dar neįsitvirtinus ir teigė, kad Vakarai šioje srityje turi kiek galėdami padėti.
"Mes privalome bendradarbiauti su Rusija. Kol kas dar nežinome, ar sunkiai iškovotos Rusijos demokratijos laisvės išliks", sakė B. Clintonas, Vokietijos Acheno mieste atsiimdamas už nuopelnus Europos vienybei skiriamą Karolio Didžiojo apdovanojimą.

Čečėnijos karą pavadinęs pačiai Rusijai pragaištinga tragedija, JAV lyderis gyrė rusus, kurie, nepaisydami sunkių ekonominių sąlygų, politinio smurto bei didelio nusikalstamumo, neatsisako demokratijos įgyvendinimo.

Cituodamas Antrojo pasaulinio karo laikų britų lyderį Winstoną Churchillį (Vinstoną Čerčilį), kuris taip pat yra Karolio Didžiojo apdovanojimo laureatas, B. Clintonas sakė, kad NATO ir Europos Sąjunga turi būti visad pasirengusios palaikyti draugiškus santykius su Rusija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Austrijos politikas: A. Merkel – pavojingiausia Europos moteris (1)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel davė startą migracijos krizei Europoje. Tai pirmadienį pareiškė Austrijos laisvės partijos (ALP) pirmininkas Heinzas-Christianas Strache.

Bulgarija: migrantų stovykloje kilo riaušės

Pirmadienį pabėgėlių įkurdinimo centre Bulgarijos Charmanlio mieste kilo migrantų, nepatenkintų gyvenimo sąlygomis šioje šalyje, riaušės.

Irako pajėgos nukovė 74 „Islamo valstybės“ džihadistus (3)

Pirmadienį Irako saugumo pajėgos sustabdė „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų vykdytą Kirkuko miesto puolimą. Per tris dienas trukusius susirėmimus žuvo 74 džihadistai, skelbia AFP, remdamasi provincijos gubernatoriaus pateikiamais duomenimis.

Su V. Putinu draugaujantis Vengrijos premjeras: turime padėti Baltijos šalims jaustis saugioms (75)

„Turime vykdyti tokią politiką, kad pasaulio galybės būtų suinteresuotos Europos sėkme. Tam reikalingas išmintingas ir apgalvotas bendradarbiavimas, taip pat ir su Rusija ir Vladimiru Putinu“, – pareiškė pirmadienį Lenkijos laikraštyje „Polska The Times“ paskelbtame interviu Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

JAV perspėjo Filipinų vadovą: jo pareiškimai kelia siaubą (14)

Sukrečiantys Filipinų lyderio Rodrigo Duterte pareiškimai ir mirtį sėjantis karas su nusikalstamumu kelia vis didesnį susirūpinimą pasaulyje, pirmadienį perspėjo JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Maniloje.