Rusijos aviacija bombarduoja čečėnų sukilėlių taikinius

Naujienų agentūra "Interfax" ir rusų kariuomenės atstovai pranešė, kad karo lėktuvai per pastarąją parą surengė daugiau kaip 120 kovinių skrydžių prieš sukilėlius. Jų metu buvo sunaikintas oro gynybos įrenginys, ryšių centras ir kiti objektai.

Naujienų agentūra ITAR-TASS pranešė, kad du rusų kontrolės postai ir Čečėnijoje esantis pastatas, priklausantis Rusijos VRM, buvo atakuoti paviene kulkosvaidžių ugnimi, tačiau žmonės nenukentėjo.

Sukilėlių interneto tinklalapyje www.kavkaz.org patvirtinama, kad rusų kariuomenė puola Šatojų, tačiau sakoma, kad sukilėliai nuožmiai priešinasi.

Taip pat pranešama, kad prie Chal Kelojaus kaimo, netoli Šatojaus, buvo nukauti 40 rusų specialiųjų pajėgų karių. Be to, sukilėliai per pastarąsias penkias dienas numušė penkis sraigtasparnius, sakoma pareiškime.

Rusija paneigė ankstesnį pranešimą, kad sukilėliai numušė tris jos sraigtasparnius.

Visuomeninė televizija ORT pranešė, kad penktadienį bus vėl atidaryta administracinė Čečėnijos siena su Rusijos Ingušijos sritimi, kurioje yra maždaug 200 000 Čečėnijos pabėgėlių. Šią savaitę siena buvo uždaryta, būgštaujant galimų čečėnų teroristų išpuolių.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Genadijus Selezniovas Maskvoje pareiškė, kad žemieji parlamento rūmai penktadienį apsvarstys laikinai einančio prezidento pareigas Vladimiro Putino prašymą pratęsti amnestiją tiems kovotojams, kurie sudės ginklus. Manoma, kad Dūma pratęs amnestiją iki balandžio 1 dienos.

Rusijos vadovai sakė, jog karo operacija prieš čečėnų separatistus turėtų baigtis kitą mėnesį. Tačiau sukilėliai žadėjo pradėti neribotos trukmės partizaninį karą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (226)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (17)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (15)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.