Rusijos atstovybė nedalyvavo frontininkų renginyje

Rusijos ambasada Taline atsisakė dalyvauti renginyje, kurį gegužės 8 dieną organizuoja Estijos frontininkų, Antrojo pasaulinio karo metais kariavusių abiejose fronto pusėse, susivienijimas.
"Ambasada mandagiai atmetė kvietimą, nes į renginį nebuvo pakviesti Estijos veteranų organizacijų sąjungos atstovai, taip pat nebuvo garantijų, kad tarp dalyvių nebus asmenų, kariavusių "Waffen-SS" padalinyje", pranešė ambasados sekretorius spaudai.

Jis pridūrė, kad drauge ambasada pritarė abejų fronto pusių veteranų susitaikymo idėjai, ir gegužės 8 dieną organizuoja renginį Talino karių kapinėse, kur bus padėti vainikai prie paminklų Sovietų Sąjungos ir Estijos kariams, žuvusiems per Antrąjį pasaulinį karą.

Į šį renginį pakviesti Taline akredituotų diplomatinių misijų vadovai, Estijos oficialios valdžios, dvasininkijos, veteranų organizacijų atstovai.

"Šis renginys bus veteranų, kariavusių skirtingose fronto pusėse, susitaikymo aktas, bus pagerbti visi, žuvusieji 1939-1945 metais", pabrėžė sekretorius spaudai.

Tuo tarpu Antrojo pasaulinio karo dalyviai iš Estijos, kariavę abiejose fronto pusėse, gegužės 8 dienos rytą susirinko pagerbti žuvusių savo tautiečių atminimo Talino Devintinių nakties parke, kur stovi paminklas estams, žuvusiems per Antrąjį pasaulinį karą.

Frontininkų susivienijimas mano, kad šalies parlamentas ir vyriausybė turi pateikti aiškų Estijos piliečių dalyvavimo Antrajame pasauliniame kare įvertinimą ir tuo nutraukti ginčus, kas kariavo už teisingą reikalą, o kas - ne.

Frontininkai įsitikinę, kas visi estai, nepriklausomai nuo to, kieno pusėje jie kariavo, yra aukos ir jų negalima priešpriešinti.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (41)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (79)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (60)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.