Rusijos atsargos karininkai ragina kovoti su "fašizmu" Baltijos valstybėse

Visuomeninė organizacija, vienijanti buvusiose sovietinėse Pabaltijo respublikose tarnavusius kariškius, kreipėsi į Rusijos vyriausybę bei parlamentą, kad būtų imtasi visų įmanomų priemonių Vasilijaus Kononovo išlaisvinimui, įskaitant net ir diplomatinių santykių su Latvija nutraukimą.

"Raudonasis partizanas" V. Kononovas Latvijoje neseniai nuteistas dėl taikių gyventojų žudymo pokario metais. Jis padavė apeliaciją ir savo kaltę neigia.

Pabaltijo kariškių sąjunga kreipėsi į visas visuomenines organizacijas "tuoj pat įsitraukti į kovą dėl fašizmo Baltijos šalyse sunaikinimo".

"Savo ruožtu mes imsimės adekvačių priemonių, mūsų Latvijoje nepamiršo ir žino: mes žodžių veltui nešvaistome", teigiama pareiškime, perduotame žiniasklaidai.

Vertindama situaciją Latvijoje, Sąjunga teigė, jog "Baltijos šalyse sukurtos visos sąlygos fašizmui plisti. Persekiojami žmonės, kurių įsitikinimai ir veiksmai nukreipti į fašizmo ideologijos sunaikinimą".

Pabaltijo kariškių sąjunga pirmą kartą padarė pareiškimą tarptautiniu klausimu - iki šiol ji reikšdavosi tik dėl vietinių klausimų. Sąjungos dydis nežinomas.

Stebėtojų vertinimu, Sąjungos išdėstyta pozicija atspindi daugelio Kaliningrado srities gyventojų nuomonę.

Smarkiai militarizuota Kaliningrado sritis yra įsiterpusi tarp Lietuvos ir Lenkijos. Lietuva deda daug pastangų įtraukti šią sritį į regioninį bendradarbiavimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (32)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (28)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.