Rusijoje už šnipinėjimą sulaikytas JAV pilietis

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FST) trečiadienį pranešė sulaikiusi JAV pilietį ir jo bendrininką rusą, kurie įtariami šnipinėjimu.
Sulaikytas amerikietis yra privačios įmonės vadovas, anksčiau dirbęs JAV žvalgybai. Tuo tarpu rusas yra vienos Maskvos organizacijos gynybos technologijų specialistas, sakoma FST pareiškime.

"Tyrimo metu surinkta medžiaga rodo, kad užsienietis per ilgą laikotarpį užmezgė ryšius su rusų mokslininkais Maskvoje, Novosibirske ir kituose mūsų šalies miestuose, kad išgautų informaciją, taip pat Rusijos valstybines paslaptis", sakoma pareiškime.

Anot jo, buvo rasta daug JAV pilietį inkriminuojančių dokumentų, tarp kurių buvo įvairios įrangos techniniai brėžiniai ir pokalbių su Rusijos piliečiais, dirbančiais gynybos pramonėje, įrašai.

Pas sulaikytąjį Rusijos pilietį rasta daug užsienio valiutos.

JAV ambasada pranešė neturinti informacijos apie amerikiečio sulaikymą.

Šis incidentas pratęsia ištisą virtinę šnipinėjimo skandalų, kurie Maskvoje kilo per pastaruosius kelis mėnesius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.

Per reidą Turkijos policija sulaikė įtariamus IS kovotojus

Valstybinė Turkijos naujienų agentūra pranešė, kad, atlikusi reidą viename pietinėje šalies dalyje esančio miesto bute, policija sulaikė septynis įtariamus grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus. Apie tai informuoja naujienų agentūra AP.

D. Trumpo žvaigždė Holivude sudaužyta kūju (4)

Los Andželo policija tiria vandalizmo aktą prieš Donaldo Trumpo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

G. Kasparovas: konfrontacija su Vakarais yra pagrindinis V. Putino tikslas (67)

Kremliaus oponentas Garis Kasparovas teigia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino išorės agresijos ir konfrontacijos su Vakarais tikslas – sustiprinti savo įvaizdį ir įtvirtinti diktatūrą šalyje.

D. Trumpas rinkimų kampanijoje daro pertrauką (1)

Respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas savo rinkimų kampanijoje daro trumpą pauzę, nes vos už kelių kvartalų nuo Baltųjų rūmų ruošiasi atidaryti naują savo vardo viešbutį, praneša BBC.