Rusijoje – stiprus 7 balų žemės drebėjimas

 (15)
Rusijos Tolimuosius rytus šeštadienio rytą sukrėtė stiprus, mažiausiai 7 balų žemės drebėjimas, pranešė JAV ir Rusijos mokslininkai, o pareigūnai sakė, kad pranešimų apie aukas ar sugriovimus negauta.
Kamčiatka
© RIA/Scanpix

JAV geologijos tarnyba pranešė, kad požeminiai smūgiai pasireiškė 15 val. 25 min. vietos (5 val. 25 min. Lietuvos) laiku, maždaug už 95 kilometrų nuo Petropavlovsko Kamčiatkoje Jelizovo rajone kalnuotame Kamčiatkos krašte 187 kilometrų gylyje, ir nurodė, kad jų stiprumas siekė 7,0 balo.

Anot Rusijos Mokslų akademijos, po pirmojo 7 balų požeminio smūgio praėjus kelioms minutėms, buvo pakartotinis 5,2 balo smūgis, o silpnesnių buvo dar mažiausiai septyni.

Žemės drebėjimą juto ir Petropavlovsko Kamčiatkoje gyventojai, sakė Mokslų akademijos atstovas naujienų agentūrai „Interfax“. Žmonės bėgo iš namų laukan; butuose drebėjo baldai, sienos, grindys, nuo lentynų krito knygos, indai, bet aukų nėra.

Kamčiatkos kraštas yra vadinamojo Ugnies žiedo juostoje Ramiojo vandenyno pakraštyje, kur dažni žemės drebėjimai ir ugnikalnių išsiveržimai.

JAV Nacionalinis ir Ramiojo vandenyno cunamių perspėjimo centras nurodė, kad cunamio pavojaus nebuvo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Šiaurės Korėjos lyderis apsilankė karo veteranų kapinėse (4)

Šiaurės Korėjos valstybinis transliuotojas KRT penktadienį parodė reportažą apie Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno apsilankymą Pchenjane esančiose karo veteranų kapinėse. Vizitas surengtas minint 64-ąsias Korėjos karo paliaubų metines.

Mažylę pagrobti bandyta labai įžūliai (3)

Tik neabejingų liudininkų dėka pavyko sulaikyti įtariamą vaiko pagrobėją ir grąžinti mažylę pas mamą: vyras savo piktus kėslus bandė įvykdyti labai įžūliai.

Banką apiplėšęs vyras apsinuogino ir bėgo mėtydamas pinigus (3)

Floridos pareigūnai antradienį sulaikė vyrą, kuris apiplėšė banką, apsinuogino ir bėgo gatve, mėtydamas pavogtus pinigus.

Kataras nesutinka dėl Persijos įlankos krizės „perduoti užsienio politikos“ (1)

Kataras atsisako paklusti Saudo Arabijos ir jos sąjungininkių reikalavimams sprendžiant Persijos įlankos krizę „perduoti“ savo užsienio politikos kontrolę, pareiškė šalies vyriausybės atstovas per interviu su naujienų agentūra AFP.

Maskva reikalauja sumažinti JAV diplomatinį personalą Rusijoje (209)

Rusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė atsakomąsias priemones į Jungtinių Valstijų planuojamas naujas griežtas sankcijas Maskvai ir pareikalavo, kad Vašingtonas sumažintų Rusijoje dirbančių diplomatų skaičių.