Rusijoje startavo nauja valstybinė televizija

 (26)
Rusijoje sekmadienį, lygiai vidurdienį, pradėjo laidų transliavimą visuomeninė televizija (OTR) - eteris prasidėjo nuo naujienų laidos, po kurios žiūrovams buvo parodytos laidos „Bolšaja strana“ („Didelė šalis“) apie Rusijos regionus ir „Nestandartnaja model“ („Nestandartinis modelis“) apie rusų kaimo gyvenimą, pranešama BBC tinklalapyje.
Vladimiras Putinas
© AP/Scanpix

Kaip sakė OTR generalinis direktorius Anatolijus Lysenka, kanalas ketina transliuoti visais kabeliniais, palydoviniais ir IP tinklais, tad jį galės žiūrėti 35 mln. Rusijos šeimų – beveik 80 proc. potencialios televizijos auditorijos.

Įsaką dėl rusiškos visuomeninės televizijos darbo pradžios 2012 metų balandį pasirašė tuometinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Toks sprendimas buvo priimtas vykstant masiniams opozicijos protestams prieš Valstybės Dūmos rinkimų rezultatų klastojimą. Tarp protestuotojų reikalavimų buvo suteikti opozicijai prieigą prie federalinių televizijos kanalų.

Kritikai tvirtina, kad nepaisant valdžios deklaracijų, OTR visiškai kontroliuoja valstybė. Pavyzdžiui, prezidento įsake nurodoma, kad visuomeninės televizijos generalinį direktorių skiria valstybės vadovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Afganistane per Talibano kovotojų ataką žuvo 15 afganų karių

Afganistano pietinėje Kandaharo provincijoje talibų kovotojams užpuolus vyriausybės pajėgų bazę žuvo mažiausiai 15 afganų karių, penktadienį pranešė Gynybos ministerija apie antrą tokio pobūdžio išpuolį per šią savaitę.

Ar Didžiojo septyneto lyderiams pavyks susitarti su D. Trumpu? (1)

Esama pavojaus, kad akivaizdūs nuomonių skirtumai tokiais klausimais, kaip klimato kaita, prekyba ir migracija, septynių turtingųjų demokratinių valstybių, vadinamosios Didžiojo septyneto (G-7) grupės, viršūnių susitikimą gali išmušti iš įprastų konsensuso vėžių. Ir labiausiai dėl to kaltas būtų JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Rytų Turkijoje per operacijas žuvo septyni turkų kariai ir 45 kurdų kovotojai (3)

Rytų Turkijoje per saugumo pajėgų operacijas prieš Kurdistano darbininkų partiją (PKK) žuvo mažiausiai septyni turkų kariai ir 45 kurdų kovotojai, pranešė Anatolijos naujienų agentūra, remdamasi Turkijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo informacija.

JAV septyniskart mirties bausmės išvengusiam kaliniui įvykdyta egzekucija (2)

JAV Alabamos valstijoje vėlų ketvirtadienį buvo įvykdyta egzekucija Tommy Arthurui, kuriam anksčiau buvo pavykę septynis kartus pasiekti, kad mirties bausmė būtų atidėta. 75 metų nuteistajam buvo sušvirkšta mirtina injekcija. Leidimą vykdyti jam mirties bausmę davė JAV Aukščiausiasis Teismas, atmetęs kalinio advokatų prašymus sustabdyti egzekuciją.

Šri Lankoje purvo nuošliaužų aukų padaugėjo iki 25 atnaujinta 14.10 (1)

Šri Lankoje mažiausiai 25 žmonės žuvo per smarkių musoninių liūčių sukeltas purvo nuošliaužas ir potvynius, o dar 42 dingo, penktadienį pranešė vyriausybė. Nelaimių valdymo centro duomenimis, ši nelaimė paveikė per 7 800 žmonių.