Rusijoje startavo nauja valstybinė televizija

 (26)
Rusijoje sekmadienį, lygiai vidurdienį, pradėjo laidų transliavimą visuomeninė televizija (OTR) - eteris prasidėjo nuo naujienų laidos, po kurios žiūrovams buvo parodytos laidos „Bolšaja strana“ („Didelė šalis“) apie Rusijos regionus ir „Nestandartnaja model“ („Nestandartinis modelis“) apie rusų kaimo gyvenimą, pranešama BBC tinklalapyje.
Vladimiras Putinas
© AP/Scanpix

Kaip sakė OTR generalinis direktorius Anatolijus Lysenka, kanalas ketina transliuoti visais kabeliniais, palydoviniais ir IP tinklais, tad jį galės žiūrėti 35 mln. Rusijos šeimų – beveik 80 proc. potencialios televizijos auditorijos.

Įsaką dėl rusiškos visuomeninės televizijos darbo pradžios 2012 metų balandį pasirašė tuometinis prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

Toks sprendimas buvo priimtas vykstant masiniams opozicijos protestams prieš Valstybės Dūmos rinkimų rezultatų klastojimą. Tarp protestuotojų reikalavimų buvo suteikti opozicijai prieigą prie federalinių televizijos kanalų.

Kritikai tvirtina, kad nepaisant valdžios deklaracijų, OTR visiškai kontroliuoja valstybė. Pavyzdžiui, prezidento įsake nurodoma, kad visuomeninės televizijos generalinį direktorių skiria valstybės vadovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunija perka oro gynybos sistemą „Patriot“ (16)

Rumunijos gynybos ministras Adrianas Tutuianu trečiadienį naujienų agentūrai „Bloomberg“ patvirtino, kad jo šalis ketina įsigyti „Patriot“ raketų už 3,9 milijardus JAV doelrių.

Iš M. Saakašvilio atimta Ukrainos pilietybė (62)

Buvęs Gruzijos prezidentas ir Odesos srities Ukrainoje gubernatorius Michailas Saakašvilis neteko Ukrainos pilietybės.

Egipto policija nušovė keturis įtariamuosius dėl išpuolio liepą

Egipto policija nušovė keturis kovotojus ir suėmė dar du kovotojus, kaltinamus sąsajomis su penkių policijos pareigūnų nužudymu liepos mėnesį, trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministerija.

Po pratybų Baltijoje kinų karo laivų būrys plaukia į Sankt Peterburgą (16)

Rusijos ir Kinijos kariškiai Baltijos jūroje trečiadienį baigę pratybas „Jūrinė sąveika 2017“, įvykdę kai kurias užduotys, vyksta į Sankt Peterburgą, pranešė Rusijos Baltijos karo laivyno štabas.

D. Trumpas neleis translyčiams tarnauti JAV kariuomenėje (37)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė trečiadienį, kad translyčiai asmenys „niekaip“ negalės tarnauti JAV kariuomenėje, sakydamas, kad jų dalyvavimas reikštų „milžiniškas medicinines išlaidas ir trikdžius“.