Presnensko teisme Maskvoje priimtas sprendimas dviem mėnesiams iki lapkričio 8 dienos suimti Rusijos vidaus reikalų ministerijos Kovos su korupcija ir ekonominio saugumo valdybos Degalų ir energetikos srities nusikaltimų padalinio vadovo pavaduotoją pulkininką Dmitrijų Zacharčenką, praneša naujienų agentūra „Interfaks“.
© Muitinės departamento nuotr.

Teisme tyrėjas pareiškė, kad D. Zacharčenka per kratą priešinosi teisėsaugininkams ir mėgino išvežti pinigus. „D. Zacharčenka galimai susijęs ir su kitais korupcinio pobūdžio nusikaltimais“, – teigė tyrėjas.

Rusijos tyrimų komiteto darbuotojai atliko kratą tiek D. Zacharčenkos bute, tiek ir darbo vietoje. Remiantis „Interfaks“ pateikiama informacija, per kratą aptiktos 120 mln. JAV dolerių (106,5 mln. eurų) ir 2 mln. eurų sumos. „RIA Novosti“ šaltinio duomenimis, per kratą konfiskuota 8 mlrd. rublių (110,6 mln. eurų) suma – tai dalis pagrobtų „Nota-bank“ lėšų. Kaip praneša naujienų agentūra ITAR-TASS, remdamasi su tyrimu susipažinusio šaltinio pateikiama informacija, D. Zacharčenkos sulaikymas susijęs su 26 mlrd. rublių (359,6 mln. eurų), pavogtų iš „Nota-bank“. „Galutinė konfiskuota suma nėra žinoma. Konfiskuoti tik namuose buvę grynieji, nėra žinoma, kiek dar yra aktyvų, šia linkme dirbama“, – informavo šaltinis iš teisėsaugos.

Teisme D. Zacharčenka tikino neturintis nieko bendro su rastais pinigais. „Šiame bute nebuvau, ten negyvenu, su tais pinigais neturiu nieko bendro. Visi patiekti kaltinimai man nėra suprantami.“ – sakė jis. Tyrėjo teigimu, per kratas konfiskuota 9 mlrd. rublių (124,5 mln. eurų). „Pinigai rasti D. Zacharčenkos giminaičio bute“, – informavo jis.

D. Zacharčenka savo ruožtu paprašė teismo skirti jam namų areštą arba paleisti už 70 mln. rublių (968 223 eurų) užstatą. „Suprantu, kad kilo didelis triukšmas, bet prašysiu namų arešto. Mano sugyventinės bute yra vaizdo kameros, galima visą parą mane stebėti“, – tikino jis ir pridūrė, kad tyrimui nesipriešino. „Iš karto atidariau kabineto duris, viską atidariau, viską parodžiau, man pačiam svarbu įrodyti savo nekaltumą“, – tęsė D. Zacharčenka. Dar jis akcentavo, kad savanoriškai važiavo į visus butus, kuriuose buvo atliekamos kratos. „Į visus būstus savanoriškai važiavau ir netgi mėginau išlaužti tėvo buto duris, nes jo nebuvo namie“, – patikino jis.

Butas, kuriame rasta 9 mlrd. rublių suma, priklauso D. Zacharčenkos seseriai. „Šiame bute manęs nebuvo, tai patvirtina ir vaizdo fiksavimo kamerų įrašai. Butas priklauso mano seseriai, bet juk ji yra suaugęs žmogus, gyvena atskirai“, – teigė jis.

D. Zacharčenka kaltinamas kyšio ėmimu (Rusijos baudžiamojo kodekso 290 str.), piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi (285 str.), ir pasipriešinimu teisingumo įgyvendinimui (294 str.). „Jo sulaikymas nesusijęs su taip vadinamąja Tyrimų komiteto tyrėjų – Deniso Nikandrovo, Michailo Maksimenkos ir Alenksandro Lamonovo – byla, kurioje šie asmenys kaltinami kyšio ėmimu“, – teigė šaltinis iš teisėsaugos. Byla D. Zacharčenkai pradėta operatyvinės medžiagos pagrindu ir gavus nukentėjusiosios pusės pareiškimą. Šios bylos tyrimą vykdo Rusijos tyrimų komiteto valdyba Maskvoje.

Šiuo metu teisėsaugininkai bando nustatyti konfiskuotų pinigų kilmę. D. Zacharčenka apklaustas kaip įtariamasis, tačiau pats jis kaltės dėl jam inkriminuojamų nusikaltimų nepripažįsta. Iki sulaikymo D. Zacharčenka laikinai ėjo valdybos vadovo pareigas, o valdyba savo ruožtu vykdė su degalų ir energetikos sektoriumi susijusių nusikaltimų tyrimą.

„Interfaks“ šaltinio patiekiama informacija, būtent D. Zacharčenka pranešė buvusiam „Vympelkom“ generaliniam direktoriui Michailui Slobodinui, kad dėl jo imtasi operatyvinių veiksmų tiriant bylą dėl korupcijos Komijos Respublikoje. „Po to M. Slobodinas paskubomis išvyko iš Rusijos teritorijos“, – teigė šaltinis iš teisėsaugos.

Kaip teigia šaltinis, specialiosios tarnybos nagrinėdamos su korupcija susijusias bylas, reguliariai kreipėsi dėl atitinkamos informacijos į Rusijos vidaus reikalų ministerijos Kovos su korupcija ir ekonominio saugumo valdybos padalinį, kurio specializacija – degalų ir energetikos srities nusikaltimai. Taigi D. Zacharčenka žinojo apie visus operatyvinius veiksmus, vykdytus aukšto rango valdininkų ir stambių verslininkų atžvilgiu ir, šaltinio teigimu, naudojo turimą informaciją asmeninio praturtėjimo tikslais. „Turime pagrindo manyti, kad jis ne kartą yra gavęs didelių kyšių už įvairaus pobūdžio „paslaugas“, – teigė šaltinis.

Dar žiniasklaida praneša, kad D. Zacharčenka galimai buvo sulaikytas tiriant bylą dėl korupcinių Tyrimų komiteto generaliteto ryšių su nusikalstamo pasaulio autoritetu Zacharijumi Kalašovu. „Periodu, kai domėtasi aukšto rango pareigūnais iš Tyrimų komiteto M. Maksimenka, jo pavaduotoju A. Lamonovu ir D. Nikandrovu, D. Zacharčenka įspėjo juos apie atliekamus operatyvinius veiksmus“, – naujienų agentūrai „Interfaks“ patvirtino šaltinis.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pirmasis? G. Nausėda neneigia dalyvausiąs prezidento rinkimuose (19)

SEB banko prezidento patarėjas, ekonomistas Gitanas Nausėda neneigia dalyvausiąs 2019 metų...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (45)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

N. Vasiliauskaitė. Terorizmas pasaulį jau pakeitė (39)

„Net jeigu islamistai sugebėtų surengti Europoje po teroristinį aktą kiekvieną dieną, tai...

Barselonos išpuolio mikroautobuso vairuotojas nustatytas, jo ieškoma visoje Europoje (8)

Ispanijos policija pirmadienį paskelbė nustačius asmens, praeitą ketvirtadienį nukreipusio...

G. Žiemelis investuoja į tūkstančio vietų bendrabutį (79)

Gediminas Žiemelis investuoja į daugiau kaip tūkstančio vietų bendrabutį darbininkams.

Artėja visiškas Saulės užtemimas: milijonai plūsta jo stebėti (7)

Į Jungtinių Valstijų miestus, įskaitant Čarlstoną Pietų Karolinoje, suplūdo milijonai...

Holivudas gedi vieno garsiausių visų laikų komikų J. Lewiso (1)

Sulaukęs 91-erių mirė vienas žinomiausių visų laikų komikų ir šou pasaulio atstovų Jerry...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (145)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Svajonių atostogų vieta, į kurią turistų skaičius griežtai ribojamas (2)

Ieškantys geriausios vietos nardymui ir vietos puikios atostogoms – turėtų vykti į Atlanto...