Rusijai nepatinka kompensacijų reikalavimai

 (3)
Rusija neigiamai vertina Lietuvos Seime svarstomą įstatymo projektą dėl priemonių siekti Rusijos kompensacijos už sovietų okupaciją, pareiškė Rusijos ambasados Vilniuje atstovas.
"Panašias iniciatyvas mes vertiname neigiamai", sakė Rusijos ambasados Lietuvoje patarėjas Borisas Kirilovas.

Anot jo, "klausimo dėl neva padarytos per "okupaciją" žalos atlyginimo iškėlimas" neskatina Lietuvos ir Rusijos santykių plėtros.

Interviu su B. Kirilovu ketvirtadienį paskelbė Lietuvoje rusų kalba leidžiamas laikraštis "Litovskij Kurjer".

Pasak diplomato, "minėto klausimo iškėlimas - Lietuvos politikų, parlamentarų sąžinės reikalas".

B. Kirilovas komentavo Seime dabar svarstomą įstatymo projektą, kuriame, be kita ko, numatoma, jog Lietuvos Vyriausybė turi įsteigti SSRS okupacijos žalos kompensavimo fondą, nustatyti šio fondo teisinį statusą ir numatyti lėšas, kurios jame būtų kaupiamos.

Vienas šaltinių finansuoti šį fondą, anot projekto, būtų pajamos už Rusijos karinių ir kitų pavojingų krovinių tranzitą į Kaliningrado sritį per Lietuvos teritoriją.

Anot Rusijos diplomato, "tiems, kas inicijuoja panašius įstatymų projektus, nederėtų užmiršti puikios infrastruktūros, gyvenamųjų mikrorajonų, pramonės įmonių, pastatytų, be kita ko, ir už įplaukas į Lietuvą iš sąjunginio biudžeto".

Jis taip pat pareiškė, kad, iškėlus tokias iniciatyvas, "sunku tikėtis Rusijos parlamentarų geros valios, konstruktyvios pozicijos", svarstant Dūmoje Lietuvos ir Rusijos sutarties dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo ir investicijų apsaugos ratifikavimą.

Seimo pirmininko Vytauto Landsbergio inicijuotam įstatymo projektui dėl kompensacijos už sovietų okupaciją Seimas pritarė po pateikimo praėjusią savaitę, dabar jis svarstomas parlamento komitetuose ir frakcijose.

Lietuva kol kas nėra oficialiai pinigais įvertinusi okupacijos žalos. Kai kuriais neoficialiais vertinimais, 50 metų trukusios sovietų okupacijos žala Lietuvai siekia šimtus milijardų JAV dolerių, bet įstatymo projekte jokios konkrečios sumos neminimos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Indijoje per sprogimą fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės

Indijoje nugriaudėjus sprogimui vienoje nelegalioje fejerverkų gamykloje žuvo penki žmonės, trečiadienį pranešė policija.

Rusija kritikuoja JAV planus dislokuoti karių Norvegijoje (19)

Rusija sukritikavo planus dislokuoti Norvegijoje daugiau kaip 300 amerikiečių karių ir pareiškė, kad toks žingsnis niekaip nepadidins saugumo Šiaurės Europoje.

H. Clinton švenčia 69-ąjį gimtadienį (6)

Demokratų kandidatė į JAV prezidento postą Hillary Clinton trečiadienį švenčia savo 69-ąjį gimtadienį, praneša agentūra AFP.

Prancūzijoje ardomą „Džiunglių“ migrantų stovyklą apėmė liepsnos (5)

Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestyje esančią didžiulę neteisėtą migrantų stovyklą, pramintą „Džiunglėmis“, trečiadienį apėmė gaisrai, kai joje besiglaudžiantys žmonės yra iškeliami, pareigūnams pradėjus ardyti šį kompleksą.

Rusijos ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai telefonu aptarė opiausią problemą (3)

Humanitarinė padėtis Sirijos Alepo mieste, atsižvelgiant į galimos paramos priemones, buvo pagrindinė antradienį vykusio pokalbio telefonu tarp Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo ir Vokietijos užsienio reikalų ministro Franko-Walterio Steinmeierio tema, pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.