Rusija vėl kaltina Baltijos šalis

 (1)
Latvijos, Lietuvos ir Estijos valdžia "dirbtinai vilkina" Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų statuso sureguliavimą. Tai sakoma Rusijos URM vadovo Igorio Ivanovo laiške, nusiųstame į Valstybės Dūmą, kuriame pateikiamas atsakymas į deputatų paklausimą.
Remiantis Rusijos Valstybės Dūmos spaudos tarnybos išplatintu pranešimu, laiške I. Ivanovas praneša, kad trijose Baltijos respublikose palaidoti "šimtai tūkstančių Sovietų Sąjungos karių".

"Nuo 1993 metų Rusijos URM atkakliai mėgina susitarti su Baltijos valstybėmis dėl karių palaidojimo vietų statuso sureguliavimo, bet šių valstybių valdžiai dirbtinai vilkina problemos sprendimą", rašo I. Ivanovas.

Jo nuomone, "tikslinga išsaugoti praktiką skirti lėšų iš Rusijos biudžeto bent jau didžiausioms palaidojimo vietoms Baltijos šalyse tvarkyti".

I. Ivanovas taip pat informuoja deputatus apie "didelius sunkumus siekiant išsaugoti Rusijos karių palaidojimo vietas Rumunijoje. Rumunijos valdžia, sakoma laiške "vengia prižiūrėti paminklus ir kapines, kaip tai darė iki 1990 metų, kai vadovavosi Sovietų Sąjungos ir Rumunijos susitarimais, kuriuos dabar Bukareštas atsisako pripažinti.

Kaip pabrėžia I. Ivanovas, geriausiai memorialų priežiūrą pavyksta organizuoti, remiantis tarpvalstybiniais susitarimais, kurie yra sudaryti su Čekija, Japonija, Italija, Lenkija, Slovakija, Suomija, ir Vengrija".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (11)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (2)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (2)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (225)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (7)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.