Rusija vėl kalba apie "raudonąją liniją" NATO plėtrai

 (1)
Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Aleksandras Avdejevas, penktadienį kalbėdamas Valstybės Dūmoje apie NATO plėtrą, vėl patvirtino, kad Maskva tebesilaiko "raudonosios linijos" principo - Rusija nesutiks, kad į NATO būtų priimtos buvusios SSRS respublikos.
A. Avdejevas, kalbėdamas per vyriausybės valandą Rusijos parlamento žemuosiuose rūmuose, pareiškė, kad "raudonosios linijos" principas, kurį prieš kelerius metus paskelbė tuometinis užsienio reikalų ministras Jevgenijus Primakovas, Maskvai tebegalioja.

"Jeigu NATO peržengs raudonąją liniją ir įtrauks į savo sudėtį buvusias SSSR respublikas (...), iš esmės pasikeis mūsų santykiai su Aljansu", pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas.

A. Avdejevas taip pat pabrėžė, kad priėmus į NATO buvusias sovietines respublikas, bus pažeistas Santykių pagrindų aktas - Rusijos ir NATO tarpusavio santykių sutartis.

Vertindamas buvusių sovietinių respublikų įstojimo į NATO perspektyvas, A. Avdejevas deputatams pranešė, kad tarp Baltijos šalių tam labiausiai pasirengus Lietuva, o Estijai ir Latvijai teks dar daug nuveikti.

Baltijos šalis A. Avdejevas išskyrė kaip pirmąją posovietinių kandidačių į NATO grupę, kurių galimybės yra realiausios.

Prie antrosios grupės Rusijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas priskyrė Ukrainą, Gruziją ir Azerbaidžaną, kurie kol kas nepadavė paraiškos dėl stojimo į NATO, bet aktyviai bendradarbiauja su Aljansu.

Į trečiąją grupę A. Avdejevas įtraukė viskas kitas buvusias sovietines respublikas, kurios nesiekia narystės NATO.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (1)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.

Lenkija atmeta ES reikalavimus dėl KT krizės (1)

Lenkija atmeta Europos Sąjungos reikalavimus dėl konstitucinio teismo krizės. Interviu Lenkijos radijui šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Komisijos reikalavimai yra nepagrįsti. Apie tai praneša LRT radijas.

Mosulas prieš puolimą: džihadistai vykdo egzekucijas, civilius verčia gyvaisiais skydais (4)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ nužudė dešimtis žmonių ir tūkstančius jų ruošiasi paversti gyvaisiais skydais, Irako pajėgoms priartėjus prie Mosulo miesto, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.

V. Putinas nenori klausyti kariškių dėl Alepo bombardavimo (80)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nemano, kad dabar būtų laikas atnaujinti aviacijos smūgius Alepe, – to prašo Rusijos gynybos ministerija, pranešė Kremlius.