Rusija stengsis gerinti santykius su Europa

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pareiškė, kad Rusija toliau stengsis gerinti santykius su Europa, nepaisant Europos Tarybos rekomendacijos sustabdyti šalies narystę.
"Gazpromo" centrinėje būstinėje apsilankęs V. Putinas per pokalbį su žurnalistais penktadienį pabrėžė, kad Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sprendimas iš dalies priimtas neturint visos informacijos apie įvykius Šiaurės Kaukaze ir "nepakankamai suprantant Šiaurės Kaukaze ir kai kuriose Azijos šalyse vykstančių procesų pavojų"

V. Putinas pareiškė įsitikinimą, kad Europos parlamentarai suvokia, jog Rusija Šiaurės Kaukaze "iš esmės gina visos Europos interesus". "Kuo geriau bus tai suvokiama, tuo labiau keisis Europos parlamentarų požiūris į Rusijos veiksmus Čečėnijoje", sakė neseniai išrinktas prezidentas.

V. Putinas taip pat pažymėjo, kad "parlamentarai atspindi visų Europos gyventojų nuomonę".

"Mes toliau kantriai aiškinsime savo veiksmus ir stengsimės integruotis į Europą", - pareiškė V. Putinas, pažymėjęs, kad ETPA "ne visada supranta Rusijos valdžios veiksmus Šiaurės Kaukaze".

Kiek anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija Parlamentinės Asamblėjos rekomendaciją sustabdyti Rusijos narystę už žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje pavadino šaltąjį karą primenančiu sprendimu.

Europos Taryba ketvirtadienį rekomendavo organizacijoje dalyvaujančių šalių vyriausybėms sustabdyti Rusijos narystę, jei ši nedelsiant nepagerins padėties Čečėnijoje ir nepradės derybų su čečėnų vadais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.

Per reidą Turkijos policija sulaikė įtariamus IS kovotojus

Valstybinė Turkijos naujienų agentūra pranešė, kad, atlikusi reidą viename pietinėje šalies dalyje esančio miesto bute, policija sulaikė septynis įtariamus grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus. Apie tai informuoja naujienų agentūra AP.

D. Trumpo žvaigždė Holivude sudaužyta kūju (4)

Los Andželo policija tiria vandalizmo aktą prieš Donaldo Trumpo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

G. Kasparovas: konfrontacija su Vakarais yra pagrindinis V. Putino tikslas (60)

Kremliaus oponentas Garis Kasparovas teigia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino išorės agresijos ir konfrontacijos su Vakarais tikslas – sustiprinti savo įvaizdį ir įtvirtinti diktatūrą šalyje.

D. Trumpas rinkimų kampanijoje daro pertrauką (1)

Respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas savo rinkimų kampanijoje daro trumpą pauzę, nes vos už kelių kvartalų nuo Baltųjų rūmų ruošiasi atidaryti naują savo vardo viešbutį, praneša BBC.