Rusija siūlo kurti alternatyvią priešraketinę gynybą

Rusija penktadienį NATO pateikė alternatyvios priešraketinės gynybos planą, pagal kurį, Maskvos nuomone, nereikėtų koreguoti 1972 metų priešraketinės gynybos sutarties (PGS).
Prezidentas Vladimiras Putinas šią savaitę pasiūlė NATO kartu su Rusija kurti naujo tipo gynybos sistemą prieš galimą vadinamųjų "piktavalių valstybių" balistinių raketų ataką. Iki šiol amerikiečiai siūlė paleistas raketas numušti oro erdvėje, bet tam reikėtų padaryti pataisas Rusijos ir JAV pasirašytoje PGS.

Penktadienį apie rusų planą per Bendros nuolatinės NATO ir Rusijos tarybos posėdį Aljanso gynybos ministrams užsiminė jų kolega iš Rusijos Igoris Sergejevas. Tai pranešė NATO generalinis sekretorius George Robertsonas (Džordžas Robertsonas).

Vėliau penktadienį I. Sergejevas turi susitikti su JAV gynybos sekretoriumi Williamu Cohenu (Viljamu Koenu) ir tikriausiai detaliau pristatyti šį rusų pasiūlymą.

"(Kol kas) negalime įvertinti šį rytą pateiktų idėjų. Iškilo klausimų ir jie neabejotinai bus svarstomi vėliau. Tokio svarbaus reikalo paaiškinimas yra nepaprastai reikšmingas", sakė G. Robertsonas.

Toje pačioje spaudos konferencijoje I. Sergejevas sakė, kad raketas būtų galima numušti nuo jų paleidimo praėjus kelioms minutėms. Tai, Maskvos nuomone, nepažeistų PGS.

I. Sergejevas paragino Jungtines Valstijas sutikti su šia nuostata, tačiau ketvirtadienį aukštas JAV pareigūnas sakė Vašingtoną manant, jog balistinės raketos sunaikinimas bet kuriuo skrydžio momentu pažeistų PGS, todėl ją vis tiek reikėtų pakoreguoti.

Po spaudos konferencijos Rusijos gynybos ministras žurnalistams sakė, kad Maskva yra pasirengusi pateikti "rimtų" pasiūlymų, bet prieš tai ekspertai turėtų įvertinti potencialią grėsmę.

I. Sergejevas taip pat kalbėjo apie "Europos kontrolės centrą", kurio steigime dalyvautų ir Rusija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

S. Lavrovas Mosulo operaciją Irake prilygino Alepo bombardavimui Sirijoje (8)

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas antradienį pareiškė, kad JAV parama Irako pastangoms išvaduoti Mosulą prilygsta Maskvos paramai Sirijos vyriausybei, kurios pajėgios puola sukilėlių kontroliuojamą Alepo miestą šalies rytuose.

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.

Filipinų lyderis užsienio verslui patarė „susirinkti daiktus ir keliauti“ (10)

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte antradienį paragino šalyje veikiančias užsienio įmones, nerimaujančias dėl jo kruvino karo su nusikalstamumu, „susirinkti daiktus ir išvykti“.

J. Stoltenbergas: NATO gynybos įsipareigojimai besąlygiški (4)

NATO įsipareigojimas ginti visas savo sąjungininkes nuo bet kokios grėsmės yra „besąlygiškas“, nepriklausomai nuo to, kaip jos moka savo įnašus, pareiškė antradienį Aljanso vadovas Jensas Stoltenbergas.

Niujorke stebina apsinuoginusios H. Clinton statula

Pirmadienį, spalio 24 d. Niujorko Sąjungos aikštėje (Union Square) buvo pastatyta beveik nuogos demokratų partijos kandidatės į prezidentus Hillary Clinton statula.