Rusija rengiasi paskelbti Babickio tarptautinę paiešką

Rusijos generalinė prokuratūra šią savaitę gali paskelbti "Laisvės" radijo korespondento tarptautinę paiešką.
Kaip pranešė šaltiniai teisėsaugos institucijose pirmadienį, jeigu A. Babickis neatsilieps į prokuratūros šaukimą ir savo noru neatvyks į apklausą, jam bus pateiktas kaltinimas už akių dalyvavus neteisėtose ginkluotose formuotėse, o jeigu jis išvyks į užsienį, bus išduotas leidimas jį areštuoti per Interpolą.

Pagrindas tokiems prokuratūros veiksmams, šaltinių žiniomis, yra "nauji faktai, gauti tiriant "Babickio bylą".

Jų duomenimis, iš čečėnų kovotojų, kurie buvo paimti į nelaisvę, kai mėgino išsiveržti iš Grozno, gauta parodytų, kad "Laisvės" radijo žurnalistas bendradarbiavo su banditų formuotėmis". Tardymo sumetimais šaltiniai nepatikslino, apie kokius bendradarbiavimo faktus kalbama.

A. Babickį sulaikė federalinės pajėgos sausio viduryje, kai jis ėjo iš Grozno, vėliau, vasario 3 dieną, jis buvo išduotas čečėnų kovotojams mainais už penkis Rusijos kareivius, kaip buvo paskelbta, savo noru.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

„Spiegel“: Vokietija slapta ruošiasi D. Trumpo prezidentavimui (2)

Vokietijos politikai ruošiasi galimam Donaldo Trumpo prezidentavimui ir slapta susitinka su jo rinkimų štabo atstovais, praneša žurnalas „Spiegel“.

Artėja lemiama valanda: „Islamo valstybėje“ kyla panika ir maištas (41)

Grafitis, atsiradęs prie mečetės Mosule, kur prieš dvejus metus „Islamo valstybės“ lyderis paskelbė apie savo kalifatą, buvo simbolinis maišto aktas, rašo „The Washington Post“.

Filipinų prezidento pareiškimai apie Hitlerį kelia didelį nerimą, sako Pentagono vadovas (6)

Pentagono vadovas Ashtonas Carteris penktadienį kritikavo „labai neraminančius“ Filipinų prezidento Rodrigo Duterte pareiškimus, kai šis savo negailestingą karą su nusikalstamumu palygino su nacių lyderio Adolfo Hitlerio pastangomis išnaikinti žydus.

Vakarų Krante nušautas Izraelio saugumo pajėgų narį peiliu sužeidęs palestinietis

Okupuotame Vakarų Krante esančiame Kalandijos mieste vienas Izraelio saugumo pajėgų narys penktadienį buvo sunkiai sužeistas peiliu, o jį užpuolęs palestinietis nukautas, pranešė policijos atstovė.

Jungtinėse Valstijose pateiktas pirmas ieškinys prieš Saudo Arabiją dėl Rugsėjo 11-osios teroro aktų (8)

Amerikietė, netekusi vyro per Rugsėjo 11-osios teroro aktus, padavė Saudo Arabiją į teismą, praneša naujienų agentūra „Bloomberg“.