Rusija po Sirijos lėktuvo numušimo: JAV koalicijos lėktuvus traktuosime kaip taikiniusatnaujinta 16.57

 (866)
Rusijos kariškiai nuo pirmadienio nebekoordinuos su Pentagonu operacijų Sirijoje, reaguodami į incidentą, kai JAV pajėgos numušė vieną Sirijos vyriausybės pajėgų karo lėktuvą, paskelbė Rusijos gynybos ministerija.
© AFP/Scanpix

Rusijos gynybos ministerija apkaltino Jungtines Valstijos nepasinaudojus specialiai veikiančiu komunikacijos kanalu, kad perspėtų Maskvą apie smūgį, per kurį buvo numuštas Sirijos karo lėktuvas.

„Koalicijos pajėgų vadovybė nepasinaudojo įsteigtu komunikacijos kanalu, kad būtų išvengta incidentų Sirijos oro erdvėje“, - nurodė ministerija.

Dėl to šį kanalą Maskva nusprendė uždaryti.

„Rusijos Federacijos gynybos ministerija nuo liepos 19 dienos nutraukia bendradarbiavimą su amerikiečiais Sirijoje pagal memorandumą dėl incidentų prevencijos ir skrydžių saugumo užtikrinimo vykdant operacijas Sirijoje“, – sakoma ministerijos pranešime.

JAV naikintuvui numušus Sirijos oro pajėgų lėktuvą, esą bombardavusį Vašingtono sąjungininkus kovoje su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), Rusija pareikalavo, kad amerikiečiai „atliktų nuodugnų tyrimą ir pateiktų jo rezultatus bei pritaikytas priemones“.

Pranešama, kada dabar bet kurie tarptautinės koalicijos lėktuvai ir bepiločiai lėktuvai, kurie atsidurs Sirijoje į Vakarus nuo Eufrato upės, bus palydimi Rusijos karinių oro pajėgų ir bus traktuojami kaip oro taikiniai.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ispanijos VRM parodė, kaip sulaikomas islamistų verbuotojas

Penktadienį Ispanijos vidaus reikalų ministerija paskelbė apie šalies policijos sulaikytą marokietį, kuris, naudodamasis korporatyviniu tinklu padėjo vykdyti islamistiškai nusiteikusių savanorių verbavimo operacijas. Verbavimo operacijų tikslas – telkti tokių teroristinių grupuočių kaip „Islamo valstybė“ ir „Islamiškojo Magribo „Al Qaeda“ (AQIM) pajėgas.

A. Merkel kol kas nemato jokio „proveržio“ dėl „Brexit“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pareiškė, kad Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May pažadas iš karto neišvaryti ES piliečių, yra „gera pradžia, bet dar ne proveržis“.

JAE įspėja Katarą dėl „galutinių skyrybų“ (2)

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) paragino Katarą „rimtai“ vertinti kaimyninių arabų valstybių pateiktą reikalavimų sąrašą. Priešingu atveju „skyrybos bus galutinės“, - penktadienį tviteryje įspėjo JAE užsienio reikalų ministras Anwaras Gargashas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Islamo valstybės vaizdo įraše užfiksuoti Mosulo minareto griūvėsiai

Islamo valstybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomi džihadistų trečiadienį susprogdinto žymiojo Mosulo pasvirusio minareto ir šalia jo stovėjusios mečetės griuvesiai. Šioje mečetėje savo vienintelį viešą pasirodymą 2014-aisiais surengęs džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) lyderis Abu Bakras al Baghdadi pasiskelbė „kalifu.

Pirmoji D. Trumpo žmona nebenori tapti JAV ambasadore Čekijoje (5)

Pirmoji Amerikos prezidento Donaldo Trumpo žmona Ivana Tramp, kuri yra čekų tautybės, nebeketina tapti JAV ambasadore Prahoje. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Lidove Noviny“, kuris remiasi Čekijos prezidentu Milošu Zemanu.