Rusija neteisingai interpretavo sprendimą apdovanoti karo veteranus

Tai antradienį pareiškė Estijos UR ministras Toomas Hendrikas Ilvesas (Tomas Hendrikas Ilvesas).

"Komunistinės ideologijos požiūriu juos tikriausiai laiko fašistų banditais, - sakė T. H. Ilvesas. - Mes juk jiems įteikiame ordinus, o ne peilius".

Jis pridūrė, kad pristatyti apdovanojimams žmonės Antrojo pasaulinio karo metais ir vėliau kovojo su bolševikų žudikais, tai - dalis jų biografijos.

Rusijos URM pirmadienį išreiškė nepasitenkinimą Estijos prezidento sprendimu įteikti valstybinius apdovanojimus žmonėms, Antrojo pasaulinio karo metais kovojusiems Voketijos armijos pusėje prie sovietų armiją.

Per Estijos nepriklausomybės dieną L. Meri aukštus valstybės apdovanojimus įteiks 168 žmonėms, iš kurių 19 įvardyti kaip "kovotojai už Estijos laisvę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertai įvertino pirmuosius JAV prezidento rinkimų debatus: kai kas valstybinio egzamino neišlaikė (51)

Lietuvoje debatai buvo stebimi ir viešai: nors jie prasidėjo 4 valandą ryto Lietuvos laiku ir truko devyniasdešimt minučių, viename iš sostinės barų susirinko gerokai per 100 žmonių, kurie sekė kiekvieną Donaldo Trumpo bei Hillary Clinton sakinį. Pasauliniu mastu šis įvykis sutraukė šimtus milijonų žiūrovų.

Kolumbijos vyriausybė pasirašė istorinę taikos sutartį su FARC sukilėliais (1)

Kolumbijos marksistų sukilėlių grupuotė FARC pirmadienį pasirašė istorinę taikos sutartį su vyriausybe ir atsiprašė dėl nesuskaičiuojamos daugybės gyvybių, kurias nusinešė pusę šimtmečio šalį krėtęs pilietinis karas.

Mirė Lietuvoje gimęs ir Holokaustą išgyvenęs žydų „keršytojas" (18)

Holokaustą išgyvenęs Josephas Harmatzas, vadovavęs ryžtingiausiam žydų mėginimui atkeršyti savo buvusiems kankintojams naciams, mirė būdamas 91 metų.

Baigėsi pirmoji karšta H. Clinton ir D. Trumpo akistata: kandidatai svaidėsi žaibais atnaujinta 06:19 (121)

JAV demokratė Hillary Clinton ir respublikonas Donaldas Trumpas pirmadienį kalbėjo pakeltu tonu ir svaidėsi įžeidimais per ugningus prezidento rinkimų kampanijos debatus, agresyviai stumdami savo liniją dešimčių milijonų amerikiečių rinkėjų akivaizdoje.

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.