Rusija nerimsta: išbandys „Iskander“ raketas

 (51)
Rusijos gynybos ministerija pranešė pradėjusi naujas karines pratybas šalies Vakarų karinėje apygardoje, kurių metu, be kita ko, bus išbandomos didelio tikslumo „Iskander“ raketos, skelbia „Associated Press“.
Rusija nerimsta: išbandys „Iskander“ raketas
© AFP/Scanpix

Pirmadienį išplatintame pranešime rašoma, kad manevrai tęsis iki ketvirtadienio, o į bandymo poligonus bus atgabentos „9K720 Iskander“ („SS-26 Stone“ pagal NATO nomenklatūrą) vidutinio nuotolio balistinės raketos, taikiniams galinčios smogti už 280 kilometrų.

Pratybose taip pat dalyvaus tolimojo nuotolio strateginiai bombonešiai, „taikinius“ naikinsiantys sparnuotosiomis raketomis.

Konkreti karinių manevrų vietovė nenurodoma, tačiau, Ukrainos kariuomenei jau antrą mėnesį kovojant su Luhansko ir Donecko separatistais, Maskvos surengti koviniai veiksmai netoli Ukrainos teritorijos greičiausiai bus įvertinti neigiamai.

ELTA
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Keleivis nufilmavo užsidegusį Singapūro lėktuvo variklį

Pirmadienį aviacijos kompanijos "Singapore Airlines" keleivinis lėktuvas "Boeing 777" užsidegė, leisdamasis Čangio oro uoste, kur jis buvo priverstas grįžti dėl variklio gedimo. Nė vienas iš 222 keleivių ir 19 įgulos narių per incidentą nenukentėjo. Ugnį užgesino Singapūro oro uosto darbuotojai.

Ukraina pradėjo su NATO bendras karines pratybas (21)

Ukraina pirmadienį kartu su JAV ir keliomis kitomis NATO šalimis pradėjo bendras karines pratybas, kai išlieka didelė įtampa su Maskva dėl Kremliaus remiamo sukilimo Ukrainos rytuose, rašo AFP.

Didžioji Britanija įkurs naują vyriausybinę grupę „Brexit“ įgyvendinimui (6)

Didžiosios Britanijos vyriausybė pirmadienį nusprendė įkurti naują valstybės tarnybos grupę, kuriai bus pavestas sudėtingas šalies derybų dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos uždavinys, informavo atsistatydinančio premjero Davido Camerono atstovė.

Kalifornijoje protestuotojams susirėmus su neonacių eitynių dalyviais sužalota 10 žmonių (1)

Kalifornijos administracinėje sostinėje Sakramente dešimt žmonių buvo sužeisti, iš jų du – kritiškai, per sekmadienį įvykusį protestuotojų susirėmimą su baltaisiais ultranacionalistais, kurie ruošėsi surengti eitynes prie vietos Kapitolijaus pastato, pranešė pareigūnai.

Daugiau kaip pusė JK šešėlinių ministrų pasitraukė, kilus krizei dėl leiboristų lyderio

Didžiojoje Britanijoje pagrindinė opozicinė Leiboristų partija iki pirmadienio prarado daugiau kaip pusę savo šešėlinių ministrų, kurie vienas po kito atsistatydino, protestuodami prieš savo lyderį Jeremy Corbyną po referendumo, kuriame buvo balsuota už pasitraukimą iš Europos Sąjungos.