Rusija nenaudos jėgos prieš NATO plėtrą

Rusijos saugumo tarybos sekretorius Sergejus Ivanovas pareiškė, kad Rusija neketina panaudoti jėgos, kad sutrukdytų Baltijos šalių įstojimui į NATO.
Pirmadienį naujienų agentūros "Interfax" centrinėje būstinėje vykusioje spaudos konferencijoje S. Ivanovas leido suprasti, kad Rusija, kovodama prieš NATO plėtrą į Rytus, ketina naudoti tik politinius ir diplomatinius metodus.

Saugumo tarybos sekretorius pažymėjo, kad "NATO plėtra į Rytus, į aljanso sudėtį įtraukiant ir buvusias sovietines valstybes, nesuteiks mums daugiau saugumo".

Pasak jo, NATO karinių bazių priartėjimas prie Rusijos sienų "pareikalautų papildomos reakcijos". "O mes to nenorėtume. Mes norėtume pagerinti bendradarbiavimą ir tarpusavio supratimą", pabrėžė S. Ivanovas, pridūręs, kad "egzistuojant tik vienai karinei ir politinei grupuotei saugumo garantijų nebus".

Kalbėdamas apie išorės pavojų Rusijai, ST sekretorius be "NATO ekspansijos į Rytus" vardijo ir "pastangas sukurti vienaašį pasaulį, atgimstančias humanitarinės intervencijos idėjas, pasaulines ginklavimosi varžybas, branduolinio ginklo neplatinimo problemą".

S. Ivanovas paminėjo ir vadinamąjį "nestabilumo lanką", einantį per Vidurinę Aziją, Kaukazą ir Kosovą. Kalbėdamas apie tai, jis priminė įvykius Filipinuose, kur grupė islamo ekstremistų, paėmę įkaitus, pareikalavo įkurti nepriklausomą islamo valstybę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusija neigia cheminių atakų Sirijoje išvadas

Rusija ketvirtadienį pavadino „neįtikinančiomis“ ir atmetė Jungtinių Tautų vadovaujamo tyrimo išvadas, kad Sirijos pajėgos įvykdė tris chemines atakas.

Filipinuose per susirėmimą su kovos su narkotikais policija žuvo meras ir dar 9 žmonės (1)

Vieno Filipinų miesto meras ir dar devyni jį lydėję asmenys žuvo per susirėmimą su kovos su narkotikais pareigūnais per vieną kruviniausių operacijų nuo tada, kai prezidentas Rodrigo Duterte pradėjo savo kruviną karą su nusikalstamumu.

Jei rinkimus laimės H. Clinton, JAV diplomatijos vadovu gali tapti J. Bidenas (8)

Jei JAV prezidento rinkimus laimės demokratė Hillary Clinton šalies diplomatijos vadovu gali tapti dabartinis viceprezidentas Joe Bidenas. Jis yra galimų kandidatų sąrašo viršuje, rašo žurnalas „Politico", remdamasis demokratų šaltiniu. Tiesa, J. Bidenas apie tai esą dar nėra informuotas, praneša agentūra dpa.

V. Putinui panorėjus: grėsmingi caro planai pasauliui (141)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori ir vėl paversti Rusiją supervalstybe. Šveicarų leidinys „Neue Zurcher Zeitung“ suformulavo šešis pagrindinius jo plano punktus – nuo karo Sirijoje ir Ukrainos iki vidaus politikos.

Taivane sulaikytas 300 tonų morkų sukaupęs „spekuliantas“

Vienas taivanietis buvo sulaikytas, nes turėjo sukaupęs 300 tonų morkų ir, anot, pareigūnų, mėgino manipuliuoti kainomis.