Rusija neigia, kad čečėnai užgrobė Nožai Jurtą

"Tai propaganda, siekiant didinti įtampą", telefonu sakė ministerijos atstovas spaudai. Pasak jo, šimtai žmonių jau atidavė savo balsus Nožai Jurto mieste, kurį, pasak naujienų agentūros "Interfax" pranešimo, užgrobė maištininkai.

Rinkimų favoritas, laikinasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, kuris taip pat buvo Rusijos kariuomenės operacijos Čečėnijoje architektas, pareiškė neturįs informacijos apie Nožai Jurto, esančio netoli nuo Šiaurės Kaukazo Dagestano regiono sienos, užgrobimą.

Informaciją apie didelį sukilėlių būrių įsiveržimą į Nožai Jurtą paneigė ir Rusijos prezidento padėjėjo Sergejaus Jastržembskio kanceliarijos atstovai.

Kaip sekmadienį naujienų agentūrai "Interfax" teigė kanceliarijos atstovai, prezidento padėjėjas neseniai susisiekė su Čečėnijos rinkimų komisijos pirmininku Abdul-Kerimu Arsachanovu. Šis sakė prieš valandą susisiekęs su Nojai Jurtu. "Ten nėra jokių sukilėlių. Oras puikus, rinkėjai balsuoja aktyviai", pasak J. Jastržembskio darbuotojų, tvirtino A.-K. Arsachanovas.

Rusijos pajėgos šį miestą užėmė sausio pradžioje.

Siekiant rinkimų metu išvengti čečėnų kovotojų išpuolių, regiono sostinės Grozno gatvėse patruliavo ginkluota milicija, tuo tarpu iš artimiausių sričių balsuoti autobusais buvo vežami pagyvenę ir ligoti rinkėjai. Važiuoti automobiliais beveik visiems gyventojams buvo uždrausta.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (30)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (27)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.