Rusija mane neramina, teigia Latvijos prezidentė

 (5)
Vokietijos žurnalo "Der Spiegel" paklausta, ar ji galinti įsivaizduoti, kad Rusijos kariuomenė vėl okupuotų jos mažą šalį, V. Vykė-Freiberga atsakė, kad tai nėra už jos vaizduotės ribų.

"Rusija yra visiškai nenuspėjama. Ši šalis nėra labai stabili. Jos demokratinis pamatas yra abejotinas. Ekonominis saugumas taip pat nėra toks didelis, kaip norėtųsi. Mes nesakome, kad Rusija darys tai ar tai. Tačiau mane gąsdina jau vien pats neprognozuojamumo faktas", sakė V. Vykė-Freiberga.

Latvijos prezidentė supykdė Rusiją, šio mėnesio pradžioje viename savo interviu apkaltinusi Maskvą grįžimu į šaltąjį karą dėl Rusijos pareiškimų apie Latvijos ketinimus tapti NATO nare.

Interviu "Der Spiegel" V. Vykė-Freiberga sakė, kad šį mėnesį dešimties nepriklausomybės metų jubiliejų švenčiančios Latvijos santykiai su Rusija, vadovaujama prezidento Vladimiro Putino, nepagerėjo tiek, kiek ji tikėjosi.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (1)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (294)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.