Rusija kaltinama kankinimais Čečėnijoje

Organizacijos "Tarptautinė amnestija" darbuotoja Marjana Kacarova, kuri neseniai lankėsi Šiaurės Kaukaze, trečiadienį Maskvoje pareiškė, kad, be Černokozovo, tokių stovyklų yra "beveik kiekvienoje gyvenvietėje Čečėnijos teritorijoje".

"Pavyzdžiui, stovykla yra buvusioje mokykloje Urus Martano mieste, vadinamasis internatas Znamenskojės gyvenvietėje. Tolstoj Jurto kaime tai duobė, iškasta žemėje, Goragorskojės gyvenvietėje - filtracijos punktas buvusioje sviesto gamykloje. Yra dvi suimtųjų laikymo vietos Grozno Lenino rajone", teigia M. Kacarova.

Pasak jos, "šiose stovyklose žmonės nuolat kankinami". "Tarptautinės amnestijos" atstovei tai papasakojo mačiusieji.

"Tarptautinė amnestija" ketina kreiptis į JT Žmogaus teisių komisiją bei ETPA ir pareikalauti imtis būtinų priemonių, kad būtų surengtas tarptautinis taikių Čečėnijos gyventojų žudymų, kankinimų, žiauraus elgesio su jais ir jų persekiojimų tyrimas", pranešė M. Kacarova.

Tuo tarpu Rusijos teisingumo ministro pavaduotojas Jurijus Kalininas griežtai paneigė neva žmonės filtracijos stovyklose kankinami.

"Visos šios žinios - melas ir provokacija, kuriais siekiama apjuodinti Rusiją tarptautinės bendrijos akivaizdoje", pareiškė trečiadienį agentūrai "Interfax" ministro pavaduotojas. Pasak jo, "jokių filtracinių stovyklų Čečėnijos teritorijoje nėra".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (10)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (7)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (534)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.