Rusija į kosminę stotį "Mir" pasiųs du kosmonautus

Nuo praėjusios savaitės Boikonūro kosmodrome Kazachstane antradienio skrydžiui rengiasi kosmonautai Sergejus Zaliotinas ir Aleksandras Kalerijus. Jų misija turėtų trukti mažiausiai 45 dienas.

Svarbiausias jos tikslas yra atnaujinti kosminę stotį, į kurią nuo 1999 metų vidurio nebuvo įžengęs joks žmogus, nes pirmiau buvo planuota šiais metais ją paleisti sunykti į atmosferą. Tačiau dabar kosmoso pramonės pareigūnai nori atgaivinti stotį, ateityje ją panaudojant komerciniais tikslais.

"Nepaisant to, kad jau daugiau kaip metai nebuvo vykdomi pilotuojami skrydžiai, kosmodromo specialistai dirba puikiai", sakė stotį "Mir" pagaminusios bendrovės "RKK Energija" viceprezidentas Nikolajus Zelenčikovas.

Už stoties atgaivinimą pasisakė ir naujai išrinktas Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, siekiantis atgaivinti iš komunistinės epochos paveldėto sėkmės bei technologijos pasiekimų simbolio šlovę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (795)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (18)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (18)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.