Rusija grasina Afganistanui kariniais smūgiais

Rusijos prezidento padėjėjas Čečėnijos klausimais antradienį patvirtino įspėjimą, kad Maskva gali suduoti smūgius Afganistanui už paramą čečėnų sukilėliams ir pridūrė, kad šiam grasinimui pritarė Kremlius.
Kabule Užsienio reikalų ministerijos atstovas paneigė, kad Talibanas, vienintelė vyriausybė, pripažinusi Čečėnijos nepriklausomybę, apmoko čečėnų partizanus.

"Mes morališkai palaikome teisingus čečėnų siekius", spaudos konferencijoje sakė URM atstovas spaudai Faizas Ahmadas Faizas.

"Rusai praeityje kišosi į Afganistaną, ir daro tai dabar. Čia nėra jokių apmokymų centrų. Mes neturime lėšų čečėnams remti", tvirtino F.A. Faizas

Čečėnijos partizanų tinklapyje www.kavkaz.org rašoma, kad S. Jastržembskio pasisakymai rodo, jog "Kremliaus režimas rengiasi karui prieš islamo teroristus".

S. Jastržembskio pareiškimus antradienį paskelbė ir Rusijos žiniasklaida. Televizija ORT juos pavadino "sensacingais".

Pirmajame dienraščio "Sevodnia" puslapyje išspausdintas straipsnis "Audra afganų dykumoje". Jame rašoma, kad S. Jastržembskio grasinimas rodo, jog Maskva tebeserga "afganų sindromu", kuris prasidėjo pralaimėjus devintajame dešimtmetyje vykusį karą.

Karnegio tarptautinės taikos centro analitikas Aleksejus Malašenka S. Jastržembskio grasinimą prilygino zondui.

"Jį galima traktuoti kaip testą, kuriuo norima patikrinti galimą pasaulio reakciją. Kaip sureaguos Rusijos visuomenė? Tarptautinė bendruomenė? O kaip pats Talibanas?" - sakė A. Malašenka.

Anot jo, Kremlius tikriausiai rezga planus, kaip sukurti V. Putinui tvirto žmogaus reputaciją, pakurstyti nacionalizmą, padidinti Rusijos vaidmenį Vidurio Azijoje ir sudaryti pasaulyje įvaizdį, kad šalis kovoja prieš terorizmą.

Tačiau Maskva turės pasverti savo žingsnius, kad neįklimptų į naują karą.

"Logiškai mąstant, nepanašu, kad per kelias ateinančias savaites bus suduoti smūgiai. Tačiau Rusija yra nenuspėjama šalis", sakė analitikas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (56)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (12)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (413)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (18)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.