Rusija atsisako siųsti policiją į JT pajėgas Kosove

Rusijos užsienio reikalų ministerija išleido pareiškimą, kuriame aiškiai sakoma, jog toks sprendimas yra susijęs su Rusijos požiūriu į Vakarų valstybių pajėgas Kosove. Rusijos nuomone, šios pajėgos nesugeba provincijoje užtikrinti stabilumo.

Ministerija priminė, kad Rusija ne vieną kartą išreiškė susirūpinimą dėl įtampos tarp Kosovo albanų daugumos ir serbų. Be to, Rusija nesuprato JT sekretoriato ir JT Kosovo civilinės administracijos (UNMIK) pozicijos dėl policininkų dislokavimo.

"Nuolat atkreipiamas dėmesys, jog trūksta policininkų, tačiau, kita vertus, įvairiausiais pretekstais rusų policininkų priėmimas į UNMIK specialiąją policiją buvo vilkinamas kelis mėnesius", sakoma ministerijos pareiškime.

"Tokiomis aplinkybėmis esame priversti sustabdyti susitarimą su JT dėl rusų pareigūnų siuntimo į specialiąją policiją", sakoma toliau.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.