Rusai Lenino asmenybę vertina vis santūriau

 (1)
Vis santūriau Rusijos gyventojai vertina Sovietų valstybės įkūrėjo Vladimiro Lenino asmenybę.
Tai rodo apklausos duomenys, kuriuos penktadienį paskelbė Rusijos viešosios nuomonės tyrimo centras. Apklausoje, surengtoje "pasaulio proletariato vado" gimimo 130-ųjų metinių, minimų balandžio 22 dieną, išvakarėse, dalyvavo 1600 šalies suaugusių gyventojų.

Respondentas buvo pasiūlyta atsakyti į klausimą, kaip, jų nuomone, bus vertinamas šis žmogus po 40-50 metų. Duomenys palyginami su panašios apklausos 1995 metų balandį rezultatais.

Dabar 36 proc. Rusijos gyventojų mano, kad niekas, išskyrus istorikus, Lenino neprisimins, o prieš penkerius metus tokios nuomonės buvo 25 proc. apklaustųjų.

Jis bus prisimenamas kaip įžvalgus politikas, kuris sugebėjo primesti savo valią didžiulei šaliai - tokia 13 proc. respondentų nuomonė (buvo 19 proc.)

Leninas bus prisimenamas kaip vadas, kuriam labiausiai rūpėjo darbo žmonių interesai - 17 proc. (buvo 18 proc.).

Jis buvo politinis avantiūristas - mano 6 proc. Rusijos piliečių, o prieš penkerius metus taip manė 12 proc.

Jis buvo žiaurus diktatorius, pasirengęs aukoti milijonų žmonių gyvybes - mano 7 proc. respondentų (buvo 12 proc.).

Jis bus prisimenamas kaip žmogus, kuris nesuprato ir nemylėjo Rusijos - taip dabar mano 2 proc. respondentų, o 1995 metais jų buvo 5 proc.

Negalėjo atsakyti į klausimus dabar 8 proc., o prieš penkerius metus 14 proc. Rusijos gyventojų.

Kaip matyti iš pateiktų duomenų, per pastaruosius penkerius metus kiek sumažėjo neigiamų emocijų vertinant šį politikos veikėją. Į pirmą vietą iškyla V. Lenino kaip asmenybės, turėjusios įtakos istorijos proceso raidai, o ne kaip vis dar aktualios ideologijos teorijos kūrėjo, reikšmė. Matyt, V. Lenino veiklos reikšmė ir toliau bus apmąstoma.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje migrantai pradeda evakuotis iš Kalė „Džiunglių“ stovyklos (1)

Migrantai pirmadienį paryčiais pradėjo rinktis Prancūzijos pareigūnų nustatytose oficialiuose punktuose, ruošiantis visiškai evakuoti „Džiunglėmis“ pramintą neteisėtą stovyklą šiauriniame Kalė uostamiestyje, pranešė vienas ten esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas.

H. Clinton toliau tolsta nuo nuo D. Trumpo

Paskutiniosiomis savaitėmis iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton didina savo atotrūkį nuo konkurento respublikono Donaldo Trumpo, informuoja agentūra dpa.

Rytų Australijoje ryklys užpuolė banglentininką

Rytų Australijoje pirmadienį ryklys sužalojo vyrą, plaukiojusį banglente šalia turistų itin mėgstamos Bairono įlankos.

Kalifornijoje kraupi autobuso avarija: žuvo 13 žmonių, dar 30 sužeista (2)

Mažiausiai 13 žmonių žuvo JAV Pietų Kalifornijos valstijoje susidūrus sunkvežimiui ir turistiniam autobusui. Dar 30 keleivių išgabenti į ligoninę.

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.