Rusai kalba apie naujus nuostolius Čečėnijoje

Karinio spaudos centro Šiaurės Kaukaze vadovas pulkininkas Genadijus Aliochinas per Rusijos valstybinę televiziją RTR sakė, jog Rusijos pajėgos patyrė kelis pralaimėjimus, tačiau jų nekonkretizavo.

"Deja, mes patyrėme nuostolių, tačiau jie yra nežymūs, palyginti su čečėnų kovotojų. Jų nuostoliai yra maždaug 10, 15 kartų didesni", teigė pulkininkas, nepatikslinęs Rusijos nuostolių masto.

Pasak jo, čečėnų kovotojai buvo išstumti iš pozicijų Komsomolskojės kaime už 25 kilometrų į pietus nuo Grozno, o specialią naikinimo operaciją rėmė artilerija ir smogiamieji sraigtasparniai.

G. Aliochino žodžiais, įnirtingiausi mūšiai vyksta dvejose Argūno tarpukalnės pusėse Čečėnijos kalnų kryptimi - Komsomolskojės kaime vakaruose ir Ulus Kerto bei Selmentauzeno gyvenvietėse rytuose.

G. Aliochinas naujienų agentūrai ITAR-TASS sakė, jog Rusijos karinę operaciją gyvybiškai būtina užbaigti, kol pavasaris neatėjo į kalnus, kur vyksta didžiausi mūšiai.

"Vadinamoji "žaluma" gali labai apsunkinti banditų medžioklę, nes jie slepiasi kalnuotuose ir miškinguose rajonuose Čečėnijos pietuose", sakė karinis pareigūnas.

Rusijos pajėgos, paskelbusios apie plataus masto operacijos pabaigą, patiria vis naujų pralaimėjimų. Neseniai kad Grozno priemiestyje iš pasalų buvo nukauta 20 OMONo karių, Argūno tarpeklyje per kautynes kaimų apylinkėse žuvo 31 desanto karys.

Čečėnų kovotojų interneto svetainėje "kavkaz.org" pranešama apie nesiliaujančius mūšius Argūno tarpeklyje, kur, kaip teigiama, praėjusį savaitgalį žuvo 500 rusų karių. Taip pat pranešama, kad maištininkai antradienį per naktinį reidą sunaikino karinius patikrinimo punktus antrame pagal dydį Čečėnijos mieste Gudermese.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (75)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.