Rusai įsitvirtino pietiniuose Čečėnijos rajonuose

Federalinės pajėgos įsitvirtino strategiškai svarbiose pozicijose Čečėnijos pietuose.
Rusijos gynybos ministras Igoris Sergejevas trečiadienį žurnalistams sakė, kad "mūsų pajėgos praktiškai visiškai kontroliuoja įėjimą į Argūno ir Vedeno tarpeklį".

Maršalo žodžiais, antiteroristinė operacija Čečėnijoje įžengė į paskutinį etapą, ji persikelia į "kalnuotą respublikos dalį, kur susitelkė likusios banditų formuotės". Gynybos ministro vertinimu, šiuose rajonuose yra nuo 5 iki 7 tūkst. maištininkų.

I. Sergejevas pabrėžė, kad pajėgoms pavyko įsitvirtinti kalnų rajonuose po sėkmingo taktinio desanto išlaipinimo Itum Kalės rajono centre ir 70-ame Rusijos sienos su Gruzija kilometre.

Jis pareiškė, kad šis pasienio ruožas patikimai užtvertas ir tai "garantuoja, kad banditai, ginklai ir šaudmenys į Čečėniją nebepateks".

Gynybos ministras pranešė, kad artimiausiu metu federalinių pajėgų dalys iš Grozno persidislokuos į respublikos pietus, kur "sukurs efektyvias grupes kovai šia kryptimi". Drauge maršalas pabrėžė, kad likviduojant čečėnų formuotes kalnuose, svarbus vaidmuo teks fronto aviacijai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras lankosi Turkijoje

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas pirmadienį pradėjo svarbų vizitą Turkijoje, praėjus keliems mėnesiams po jo sėkmingos kampanijos dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos, per kurią jis pasinaudojo antiturkiškomis nuotaikomis visuomenėje.

Po išpuolio netoli Paryžiaus dviejų žmonių būklė kritinė (17)

Į vakarus nuo Paryžiaus esančiame Port Marli mieste, netoli nuo prekybos centro vyriškiui ėmus šaudyti, du žmonės buvo sunkiai sužeisti, praneša independent.co.uk.

Nustatė Budapešto centre nugriaudėjusio sprogimo taikinį (5)

Vengrijos policija sekmadienį pranešė, kad sprogimą Budapešto centre, per kurį buvo sunkiai sužeisti du policijos pareigūnai, sukėlė savadarbė bomba, pripildyta šrapnelio.

JAV Hiustono mieste – šaudynės (41)

JAV Teksaso valstijoje, Hiustono mieste – šaudynės. Pranešama, kad policija susišaudė su užpuoliku šalia prekybos centro. Apie aukas kol kas nepranešama.

Maskva atremia jai metamus kaltinimus (58)

Maskva pirmadienį pasmerkė Jungtines Valstijas ir Didžiąją Britaniją, apkaltinusias Rusiją „barbariškumu“ ir karo nusikaltimais Sirijoje per posėdį Jungtinėse Tautose.