Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis (Gerhardas Šrėderis) šiomis dienomis tikriausiai bus pernelyg užimtas, kad skirtų daugiau dėmesio numatomam pralaimėjimui, vėl išryškinsiančiam sunkumus, su kuriais jis susiduria vidaus politikoje.
G. Schroeder
© EPA-ELTA
Tarp šią ir kitą savaitę planuojamų rimtų susitikimų su Prancūzijos, Didžiosios Britanijos bei Jungtinių Valstijų lyderiais įsiterpia sekmadienio rinkimai turtingoje Bavarijos žemėje, kuriuose, kaip manoma, rinkėjai išlies visą pykti dėl trečius metus besitęsiančios ekonomikos stagnacijos.

Nuomonių apklausų rezultatai rodo, kad G.Schroederio vadovaujami socialdemokratai gali sulaukti blogiausių istorijoje rezultatų ir tesurinkti vos 20 proc. balsų. Manoma, kad pagrindinė nesėkmės priežastis yra G.Schroederio bergždi mėginimai paskatinti ekonomiką bei būgštavimai dėl planuojamo mokesčių lengvatų bei įvairių išmokų sumažinimo.

G.Schroederiui ateinančiais mėnesiais teks sunkiai pakovoti, kad jo koalicijoje veikiančios Socialdemokratų (SDP) bei Žaliųjų partijos ir opozicijoje esantys konservatoriai susitartų dėl reformų paketo "Darbotvarkė 2010", numatančio socialinių išmokų sumažinimą bei darbo rinkos, sveikatos apsaugos bei pensijų sistemų pertvarką.

Socialdemokratai beveik automatiškai nurašė šiuos rinkimus, nes neturi jokių vilčių laimėti šioje tradiciškai konservatorius remiančioje Alpių žemėje, kur Krikščionių socialinė sąjunga (KSS) turi absoliučią daugumą nuo 1962 metų.

Tačiau numatomas SDP pozicijų sumažėjimas net aštuoniais procentais, palyginti su 1998 metais vykusiais paskutiniais žemės rinkimais, partijai turėtų priminti, kad blogėja jos padėtis visoje šalyje, ypač po gėdingų pralaimėjimų vasario mėnesį Žemutinėje Saksonijoje bei Hesene.

"(Rinkimai) parodys, kad parama socialdemokratams sumažėjo iki kritinės ribos ", - teigė Bonos universiteto politologas Frankas Deckeris (Frankas Dekeris). Apklausos rodo, kad visoje šalyje SDP remia maždaug 30 proc. respondentų, o nuo konservatorių jie atsilieka beveik 15 procentų.

Sekmadienį Bavarijos ministras pirmininkas Edmundas Stoiberis (Edmundas Štoiberis) savo gimtoje žemėje galės su kaupu atkeršyti G.Schroederiui, kuris praėjusį rugsėjį vykusiuose rinkimuose jį nugalėjo tik 6 tūkstančiais balsų.

Laimėjimai rinkimuose taip pat gali sustiprinti 61 metų E.Stoiberio įtaką tik Bavarijoje veikiančios KSS seserinei partijai Krikščionių demokratų sąjungai ir įkvėpti naujos ugnies raginimams, kad santūrusis bavaras 2006 metais vėl mestų iššūkį telegeniškam G.Schroederiui.

Žurnalas "Del Spiegel" šią savaitę su E.Stoiberiu besivaržantį socialdemokratą Franzą Magetą (Francą Magetą) pavadino tragiško likimo didvyriu, kuris rinkimų kampanijos metu išvažinėjo 30 tūkst. kilometrų, nors iš nacionalinės SDP nesulaukė beveik jokios paramos.

Balsavimo teisę Bavarijoje turi daugiau kaip 9 mln. žmonių. Nedarbas Bavarijoje siekia tik 6, 7 proc., palyginti su 10,4 proc. visoje šalyje, čia veikia stipri automobilių gamybos, inžinerijos, žiniasklaidos ir aukštųjų technologijų industrija, todėl Bavarijai sekasi daug geriau nei likusiai šaliai, kuri neretai pavadinama "Europos ligoniu".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

G. Landsbergis vienoje srityje jau aplenkė senelį (22)

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui per metus pavyko nemenkai sustiprinti savo...

Žinomas telefonų gamintojas nesutinka su mokesčiu Lietuvoje: priskaičiavo 0,5 mln. eurų skolos (74)

Teisme vyksta ginčas tarp autoriams atstovaujančios asociacijos AGATA ir informacinių ir ryšių...

Meilės kaina: A. Valentaitė neteko brangenybių už 140 tūkst. eurų atnaujinta 14.50 val. (133)

Viena garsiausių Lietuvos manekenių Asta Valentaitė prarado įvairių brangenybių už daugiau...

Į Vilnių sugrįžta skrydžiai

Vilniaus oro uoste ketvirtadienį po rekonstrukcijos atidarytas kilimo ir tūpimo takas. Pirmasis...

D. Adomaitis į Rygą išsivežė 14 kandidatų – su vienu atsisveikinta (20)

Iki 2017 metų Europos krepšinio čempionato likus 14-ai dienų Lietuvos rinktinės treneris...

Vilniuje susituokė menininkė J. Vaitkutė: mūsų susitikimas tapo lemtingu (9)

Ketvirtadienio popietę Vilniaus santuokų rūmuose už savo mylimojo, komunikacijos specialisto...

R. Karbauskis tapo seneliu (68)

Ramūno Karbauskio šeimą aplankė džiugi žinia – jo sūnus Justinas Karbauskis su žmona...

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (161)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (10)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Kanadietė pamestą sužadėtuvių žiedą po 13 metų rado netikėtoje vietoje (8)

Prieš daugiau nei dešimt metų šeimai priklausančiame ūkyje kanadietė Mary Grams pametė savo...