Respublikonų planai JAV senate dėl sveikatos reformos žlugo

 (2)
Respublikonai JAV Senate žlugusiu paskelbė ginčytiną savo įstatymo projektą dėl sveikatos reformos. Frakcijos lyderis Mičas Makonelis (Mitch McConnell) pirmadienio vakarą pareiškė, esą akivaizdu, kad nepavyks atšaukti „Obamacare“ vadinamos sveikatos reformos ir iš karto pakeisti ją nauja sistema. Jis paskelbė dabas sieksiąs inicijuoti balsavimą, kuris numatytų „Obamacare“ atšaukimą dvejais metais vėliau, informuoja agentūra dpa.
Respublikonų JAV Senato lyderis Mitchas McConnellas
© AFP / Scanpix

Reforma žlugo dėl didelio pasipriešinimo pačių respublikonų gretose. Senatoriai Džeris Moranas (Jerry Moran) ir Maikas Li (Mike Lee) pirmadienį pareiškė, kad neprames ir pakoreguoto įstatymo dėl sveikatos reformos. Taip konservatorių, kurie atvirai priešinasi įstatymui, skaičius išaugo iki keturių. Tačiau respublikonai galėjo sau leisti tik daugiausiai du senatorių „ne“ iš savo gretų. Demokratai yra „prieš“.

Vienas pagrindinių prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų kampanijos pažadų buvo atšaukti prezidentaujant jo pirmtakui Barakui Obamai (Barack Obama) priimtą sveikatos reformą ir pakeisti ją nauja sistema. Atstovų rūmai gegužę pritarė įstatymo projekto planams. Tačiau respublikonams Senate jau birželį teko atšaukti balsavimą, nes nebuvo daugumos savose gretose.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Rumunija perka oro gynybos sistemą „Patriot“ (53)

Rumunijos gynybos ministras Adrianas Tutuianu trečiadienį naujienų agentūrai „Bloomberg“ patvirtino, kad jo šalis ketina įsigyti „Patriot“ raketų už 3,9 milijardus JAV doelrių.

Iš M. Saakašvilio atimta Ukrainos pilietybė (226)

Buvęs Gruzijos prezidentas ir Odesos srities Ukrainoje gubernatorius Michailas Saakašvilis neteko Ukrainos pilietybės.

Egipto policija nušovė keturis įtariamuosius dėl išpuolio liepą (1)

Egipto policija nušovė keturis kovotojus ir suėmė dar du kovotojus, kaltinamus sąsajomis su penkių policijos pareigūnų nužudymu liepos mėnesį, trečiadienį pranešė vidaus reikalų ministerija.

Po pratybų Baltijoje kinų karo laivų būrys plaukia į Sankt Peterburgą (30)

Rusijos ir Kinijos kariškiai Baltijos jūroje trečiadienį baigę pratybas „Jūrinė sąveika 2017“, įvykdę kai kurias užduotys, vyksta į Sankt Peterburgą, pranešė Rusijos Baltijos karo laivyno štabas.

D. Trumpas neleis translyčiams tarnauti JAV kariuomenėje (50)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas paskelbė trečiadienį, kad translyčiai asmenys „niekaip“ negalės tarnauti JAV kariuomenėje, sakydamas, kad jų dalyvavimas reikštų „milžiniškas medicinines išlaidas ir trikdžius“.