Rekordinis lenkiško zloto nuosmukis

Šeštadienį Lenkijos pinigų keityklose už vieną JAV dolerį buvo mokami 4 zlotai ir 40 grošų.

Specialistai nurodo kelias šio reiškinio priežastis. Pirmiausiai JAV dolerio vertė auga visame pasaulyje.

Tai pat neatmetama galimybė, jog kovo mėnesio prekybos deficitas bus didelis. Be to, užsienio investuotojai pasinaudodami ilgiausiu šiais metais Lenkijoje savaitgaliu, kuris tęsis net 5 dienas, spekuliavo valiuta.

Kalbėdamas per televiziją, Lenkijos Pinigų politikos tarybos narys Boguslawas Grabowskis (Boguslavas Grabovskis) kvietė nepasiduoti panikai ir neskubėti pirkti užsienio valiutos. Pasak jo, per porą savaičių zlotas sugrįš į senas vėžes ir kainuos ne daugiau kaip 4 zlotus ir 10 grošų.

Kiek kitokios nuomonės yra pinigų keityklų savininkai, BNS korespondentui sakę, jog zloto kursas buvo atsietas per anksti, neatsižvelgiant į metinę infliaciją, kuri siekia 10,7 proc., didelį užsienio prekybos ir einamosios sąskaitos deficitą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Austrijos politikas: A. Merkel – pavojingiausia Europos moteris (1)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel davė startą migracijos krizei Europoje. Tai pirmadienį pareiškė Austrijos laisvės partijos (ALP) pirmininkas Heinzas-Christianas Strache.

Bulgarija: migrantų stovykloje kilo riaušės

Pirmadienį pabėgėlių įkurdinimo centre Bulgarijos Charmanlio mieste kilo migrantų, nepatenkintų gyvenimo sąlygomis šioje šalyje, riaušės.

Irako pajėgos nukovė 74 „Islamo valstybės“ džihadistus (3)

Pirmadienį Irako saugumo pajėgos sustabdė „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų vykdytą Kirkuko miesto puolimą. Per tris dienas trukusius susirėmimus žuvo 74 džihadistai, skelbia AFP, remdamasi provincijos gubernatoriaus pateikiamais duomenimis.

Su V. Putinu draugaujantis Vengrijos premjeras: turime padėti Baltijos šalims jaustis saugioms (72)

„Turime vykdyti tokią politiką, kad pasaulio galybės būtų suinteresuotos Europos sėkme. Tam reikalingas išmintingas ir apgalvotas bendradarbiavimas, taip pat ir su Rusija ir Vladimiru Putinu“, – pareiškė pirmadienį Lenkijos laikraštyje „Polska The Times“ paskelbtame interviu Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

JAV perspėjo Filipinų vadovą: jo pareiškimai kelia siaubą (14)

Sukrečiantys Filipinų lyderio Rodrigo Duterte pareiškimai ir mirtį sėjantis karas su nusikalstamumu kelia vis didesnį susirūpinimą pasaulyje, pirmadienį perspėjo JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas Maniloje.