Rastas Radujevo lavonas, Basajevo dienos suskaičiuotos

 (2)
Federalinės pajėgos neabejoja Čečėnų karo vado Radujevo mirtimi. Patvirtinama netikėta Radujevo mirtis, taip pat rastas bei rengiamas tyrimui jo lavonas. Rusų kariškiai teigia sutrukdysią išgabenti į Gruziją ir Basajevą, kurio sveikatos būklė labai sunki.
Kariškiai kol kas nepraneša nei kur buvo užmuštas Radujevas, nei jo mirties detalių. Todėl gali iškilti tam tikrų abejonių šios informacijos tikrumu.

Žinoma tai, kad dėl savo veiklos Čečėnijoje Radujevas turėjo nemaža kraujo priešų. Būtent jie mažiausiai du kartus pasikėsino į Radujevą 1996 m. pavasarį ir tris kartus 1997 m. balandį, birželį bei spalį. Be to, 1996 m. pasirodė informacija, kad Radujevo tėvas buvo užmuštas būtent kraujo priešų.

Federalinės pajėgos šiandien patvirtino informaciją, kad Basajevo sveikata labai prastos būklės ir čečėnų kovotojai ketina išvežti jį gydyti per Gruzijos teritoriją. Basajevas, rusų kariškių teigimu, retai atgauna sąmonę, o jo pėdos amputacija sukėlė komplikacijas. Be to, skeveldrai pažeidus regos nervą, jis praranda regėjimą. Kariškiai tvirtina, kad specialus kovotojų būrys šiuo metu neša Basajevą Gruzijos sienos link.

Net jei čečėnų kovotojams pavyktų nusigauti iki Gruzijos sienos, federalinės pajėgos tikina patikimai uždariusios visus įmanomus praėjimus prie sienos. Maža to, nepatikrintais duomenimis, Basajevo operacijos lauko sąlygomis metu buvo užkrėstas kraujas ir jį išgelbėti gali tik skubi medikų pagalba ir kraujo perpilimas. Federalinės pajėgos tvirtina, kad ir Basajevo dienos suskaičiuotos.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (2)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (59)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (13)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.