Rasta sudužusio Filipinų lėktuvo "juodoji dėžė"

Ši trečiadienį šalies pietuose įvykusi avarija yra didžiausia katastrofa Filipinų aviacijos istorijoje. 20 metų senumo lėktuvas "Boeing 737-200", priklausantis bendrovei "Air Philippines" buvo pilnas Velykų atostogų vykstančių žmonių. Žuvo visi 131 lėktuvu skridę žmonės.
Skrydžio duomenis registruojantis įrenginys, vadinamas "juodąja dėže", buvo rastas smilkstančiose jo liekanose, pranešė oro transporto biuro (OTB) pareigūnai pietiniame Davao mieste. Lėktuvas nukrito kurortinės Samalo salos, esančios prie Davao, kokosų plantacijoje.

Pirmoji "juodoji dėžė", įrašanti pokalbius lakūnų kabinoje, buvo rasta trečiadienį vakare. Ji bus pasiųsta ištirti JAV Nacionalinei transporto saugumo valdybai. Skrydžio duomenis įrašantis įrenginys taip pat gali būti išsiųstas į Vašingtoną. Abiejų "juodųjų dėžių" duomenys turi lemiamą reikšmę, nustatant avarijos priežastis.

Lėktuvas skrido iš sostinės Manilos į Davao. Jis suko ratus aplink Davao oro uostą, laukdamas leidimo nusileisti, ir paskutinį kartą artėdamas prie oro uosto, sudužo. Antras pagal dydį Filipinų Davao miestas yra maždaug už 1 000 kilometrų į pietryčius nuo Manilos.

OTB atstovai pranešė, kad krentantis lėktuvas nurėžė kokoso palmių viršūnes ant pusantro šimto metrų aukščio kalno, už kelių kilometrų nuo nusileidimo tako. Lėktuvas virš šio rajono galėjo būti maždaug 700 metrų aukštyje.

Gelbėtojai iš lėktuvo liekanų ištraukė mažiausiai 80 lavonų. Kol kas tik 17 jų atpažinta.

OTB vadovas Jacinto Ortega (Chasintas Ortega) išreiškė viltį, kad iki ketvirtadienio popietės bus ištraukti visi žuvusieji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (37)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (63)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.