Raimondas Paulas palieka partijos pirmininko postą

Žinomas Latvijos kompozitorius Raimondas Paulas pirmadienį padavė atsistatydinimo iš Naujosios partijos pirmininko posto prašymą.
Jis pareiškė žurnalistams tai padaręs "dėl to, kad pavargo" ir nebenori atsakyti už visą partija. Be to, R. Paulas mano, kad politikoje reikia užleisti vietą jauniems.

R. Paulas BNS korespondentui pranešė, kad jis tebebus parlamento deputatu, bet kol kas negali pasakyti, ar pasiliks Naujosios partijos nariu. Tačiau jis norėtų, kad partija stiprėtų ir kad jai vadovauti imtųsi nauja politikų karta. R. Paulas atsisakė prognozuoti, kas taps Naujosios partijos vadovu.

Partijos valdybos pirmininkas Ainaras Šleseris pokalbyje su BNS korespondentu pripažino, kad R. Paulas dideliu indėliu prisidėjo prie jos kūrimo ir buvo vienas jos "lokomotyvų" parlamento rinkimuose, per kuriuos partija pateko į Seimą.

R. Paulo vadovaujama ši partija taip pat įėjo į ką tik sudarytą naują Latvijos vyriausybę.

Gegužės 10 dieną Naujosios partijos valdyba nustatys juridinę naujo pirmininko rinkimų procedūrą. A. Šleseris pranešė, kad yra daug kandidatų į šį postą, bet nė vienos konkrečios pavardės nenurodė.

Po naujos Latvijos vyriausybės patvirtinimo Silvija Dreimanė ir Ingrida Udrė atsisakė vadovauti Naujosios partijos frakcijai parlamente, motyvuodamos tuo, kad jos neįeina į partijos valdybą, o frakcija ir valdyba turi glaudžiai bendradarbiauti.

Apie Naujosios partijos skilimą buvo kalbama jau seniai, bet nesutarimai iškilo aikštėn po pastarojo suvažiavimo, kurio teisėtumą užginčijo buvęs tada jos narys Aivaras Markuotas.

Vienybės partijoje nebuvo ir pasirašant sutartį dėl naujosios valdančiosios koalicijos - R. Paulas šioje procedūroje nedalyvavo. Be to, partija ilgai negalėjo pasiūlyti savo kandidato į ypatingų pavedimų valstybės valdymo reformos klausimais ministro pareigas.

Naujoji partija buvo įsteigta prieš dabartinės sudėties parlamento rinkimus. Ekspertai mano, kad būtent dėl R. Paulo populiarumo šiai partijai pavyko gauti parlamente 8 vietas. iki jos įsteigimo žinomas Latvijos kompozitorius ilgą laiką nedalyvavo jokioje partijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (433)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.

Turkija vėl smogė Sirijos kurdų pajėgoms (13)

Turkija antrą kartą per mažiau nei tris paras smogė Sirijos kurdų pajėgų taikiniams šiaurės Sirijoje, šeštadienį pranešė kariškiai, kuriuos citavo valstybinė žiniasklaida.

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (17)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (16)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (12)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.