Radujevas kaltinamas terorizmu

Einantis Rusijos generalinio prokuroro pareigas Vladimiras Ustinovas pranešė, kad kovo 14 dieną, antradienį, taip pat bus sprendžiamas klausimas dėl S. Radujevo baudžiamosios bylos perdavimo Federalinei saugumo tarnybai (FST).

V. Ustinovas paaiškino, kad pagrindinis kaltinimas, pateiktas S. Radujevui, yra terorizmas. Būtent todėl, jo žodžiais, šią baudžiamąją bylą tirs FST tardytojai.

Baudžiamąją bylą S. Radujevui Generalinė prokuratūra buvo iškėlusi dar 1996 metų sausį. Tuomet jis už akių buvo apkaltintas terorizmu ir įkaitų pagrobimu.

Laikinasis generalinis prokuroras patvirtino, kad čečėnų lauko vadas laikomas Lefortovo kalėjime. Pasak jo, S. Radujevas, "greičiausiai ten liks iki teismo nuosprendžio paskelbimo".

Paklausus, kiek metų nelaisvės gali gauti S. Radujevas, V. Ustinovas pareiškė: "Jis gaus pagal nuopelnus - už visą kraują, kurį jis praliejo Dagestane ir Čečėnijoje". "O apskritai paskutinį žodį tars Rusijos teismas, todėl nespėliosim - 20 ar 50 metų jis sėdės", sakė pareigūnas.

V. Ustinovas taip pat pažymėjo, kad S. Radujevui būtinai bus atlikta teismo psichiatrijos ekspertizė. "Po visų sužeidimų jo galvoje, atrodo, pelės bėgioja", sakė laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (23)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (607)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.