R. T. Erdoganas teigia po referendumo galbūt persvarstysiąs savo šalies santykius su Europa

 (21)
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pareiškė, kad po balandį įvyksiančio referendumo dėl prezidento įgaliojimų išplėtimo Turkija gali persvarstyti santykius su Europa. Ją jis apibūdino kaip „fašistinę ir žiaurią“ bei primenančią tokią, kokia ji buvo prieš Antrąjį pasaulinį karą, praneša „Reuters“.
R. T. Erdoganas
© AP / Scanpix

Tarp Turkijos ir Europos tvyro įtampa, Ankarai kaltinant kai kurias Europos valstybes, o ypač - Vokietiją ir Nyderlandus, taikant tai, ką jis vadina "nacių metodais". Tokio apibūdinimo šios šalys susilaukė po to, kai Turkijos ministrams savo teritorijoje uždraudė surengti agitacinius renginius. Jų metu išeiviai iš Turkijos turėjo būti agituojami balsuoti referendume ir palaikyti pasiūlymą išplėsti prezidento R. T. Erdogano įgaliojimus.

Turkijai daugiau nebebus grasinama stojimo į "Europos Sąjungą" (ES) procesu, sakė R. T. Erdoganas ir pridūrė, kad nuo šiol nebeleis europiečiams įvairiais pretekstais "šnipinėti" Turkijos teritorijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

R. Tillersonas kitą savaitę susitiks su NATO nariais (4)

JAV valstybės sekretorius Rexas Tillersonas, kuris planavo nedalyvauti NATO ministrų susitikime, kitą savaitę susitiks su šio aljanso nariais, penktadienį sakė atstovas.

Respublikonai meta iššūkį D. Trumpui – atsisakė paremti jo stumiamą reformą atnaujinta 21:54 (66)

Likus kelioms valandoms iki planuojamo balsavimo dėl sveikatos reformos „Obamacare" pataisų, JAV Atstovų Rūmuose nepavyksta suburti tam reikalingos daugumos. Respublikonų daugumos vadovas Paulas Ryanas apie situaciją informavo prezidentą Donaldą Trumpą, pranešė CNN, remdamasi partijos šaltiniais.

Popiežius perspėjo ES, kad be naujos vizijos ji gali išnykti (44)

Popiežius Pranciškus penktadienį perspėjo Europos Sąjungos vadovus, kad Bendrijai gresia išnykimas be naujos ateities vizijos, pagrįstos solidarumo principais, ant kurių pamatų ji ir buvo sukurta.

Aušvico mirties stovykloje grupė apsinuoginusių žmonių paskerdė avį (45)

Prie buvusios Aušvico-Birkenau nacių koncentracijos stovyklos vartų penktadienį 14 vyrų ir moterų paskerdė avį ir nusimetė savo drabužius, pranešė Lenkijos muziejus.

A. Lukašenka: protestus Baltarusijoje „per lenkus ir lietuvius“ finansavo amerikiečių ir vokiečių fondai (346)

Baltarusijoje neseniai vykusius opozicinius protestus finansavo Jungtinių Valstijų ir Vokietijos fondai, penktadienį pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.