R. T. Erdoganas teigia po referendumo galbūt persvarstysiąs savo šalies santykius su Europa

 (21)
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pareiškė, kad po balandį įvyksiančio referendumo dėl prezidento įgaliojimų išplėtimo Turkija gali persvarstyti santykius su Europa. Ją jis apibūdino kaip „fašistinę ir žiaurią“ bei primenančią tokią, kokia ji buvo prieš Antrąjį pasaulinį karą, praneša „Reuters“.
R. T. Erdoganas
© AP / Scanpix

Tarp Turkijos ir Europos tvyro įtampa, Ankarai kaltinant kai kurias Europos valstybes, o ypač - Vokietiją ir Nyderlandus, taikant tai, ką jis vadina "nacių metodais". Tokio apibūdinimo šios šalys susilaukė po to, kai Turkijos ministrams savo teritorijoje uždraudė surengti agitacinius renginius. Jų metu išeiviai iš Turkijos turėjo būti agituojami balsuoti referendume ir palaikyti pasiūlymą išplėsti prezidento R. T. Erdogano įgaliojimus.

Turkijai daugiau nebebus grasinama stojimo į "Europos Sąjungą" (ES) procesu, sakė R. T. Erdoganas ir pridūrė, kad nuo šiol nebeleis europiečiams įvairiais pretekstais "šnipinėti" Turkijos teritorijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Išpuolis prieš A. Navalną pasikartojo: užpuolikai dar kartą žaliai apipaišė veidą (6)

Vienas iš Rusijos opozicijos lyderių Aleksėjus Navalnas vėl tapo išpuolio auka – užpuolikai jo veidą apipaišė briliantine žaluma.

Londone prie Parlamento policijos pajėgos sulaikė įtariamą teroristą atnaujinta 17.58 (17)

Po incidento Londono Vaitholo gatvėje, esančioje netoli parlamento, sulaikytas vyras, informuoja policija. Liudininkai teigia ant grindinio matę du peilius, iš kurių vienas įvardijamas kaip masyvus peilis duonai raikyti. Informacijos apie nukentėjusius asmenis nėra, praneša BBC.

Prancūzijos Reunjono saloje įtariamas džihadistas sužeidė du policininkus (1)

Indijos vandenyne esančioje Prancūzijos Reunjono saloje ketvirtadienį, kaip įtariama, radikalizavęsis islamistas pašovė du policininkus, kai šie bandė jį sulaikyti, informavo pareigūnai.

Prancūzijos teismas atsisakė išduoti buvusį Kosovo premjerą (2)

Prancūzijos teismas ketvirtadienį atsisakė išduoti Serbijai buvusį Kosovo ministrą pirmininką. Serbija nori už karo nusikaltimus patraukti ekspremjerą baudžiamojon atsakomybėn, informuoja naujienų agentūra AP.

Vokietijos policija suėmė teroristinio išpuolio rengimu įtariamą karį

Vokietijos policija suėmė 28 metų Bundesvero karį, įtariamą rengus teroro ataką, praneša agentūra AFP. Vykdant atitinkamą tyrimą trečiadienį buvo atliktos kratos iš viso 16 objektų Vokietijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje, paskelbė Frankfurto prie Maino prokuratūra. Iš Ofenbacho kilęs įtariamasis sulaikytas Hamelburgo mieste.