R. T. Erdoganas teigia po referendumo galbūt persvarstysiąs savo šalies santykius su Europa

 (21)
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas antradienį pareiškė, kad po balandį įvyksiančio referendumo dėl prezidento įgaliojimų išplėtimo Turkija gali persvarstyti santykius su Europa. Ją jis apibūdino kaip „fašistinę ir žiaurią“ bei primenančią tokią, kokia ji buvo prieš Antrąjį pasaulinį karą, praneša „Reuters“.
R. T. Erdoganas
© AP / Scanpix

Tarp Turkijos ir Europos tvyro įtampa, Ankarai kaltinant kai kurias Europos valstybes, o ypač - Vokietiją ir Nyderlandus, taikant tai, ką jis vadina "nacių metodais". Tokio apibūdinimo šios šalys susilaukė po to, kai Turkijos ministrams savo teritorijoje uždraudė surengti agitacinius renginius. Jų metu išeiviai iš Turkijos turėjo būti agituojami balsuoti referendume ir palaikyti pasiūlymą išplėsti prezidento R. T. Erdogano įgaliojimus.

Turkijai daugiau nebebus grasinama stojimo į "Europos Sąjungą" (ES) procesu, sakė R. T. Erdoganas ir pridūrė, kad nuo šiol nebeleis europiečiams įvairiais pretekstais "šnipinėti" Turkijos teritorijoje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Kolorado gatvėmis pirmadienį klajojo briedis

JAV Kolorado valstijos Brumfildo miesto gatvėmis pirmadienio rytą klaidžiojo vienišas briedis. Gyvūnas buvo užklydęs į „Flatirons Crossing“ prekybos centro teritoriją. Kol į incidento vietą briedžio nuraminti atvažiavo pareigūnai, laikinai buvo ribojamas eismas į prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę.

Žodžių karas: Rusija pasmerkė JAV kaltinimus, neva B. al Assadas ruošiasi surengti dar vieną cheminę ataką (2)

Vašingtonui pareiškus, kad Sirijos prezidentas Basharas al Assadas galbūt ruošiasi surengti dar vieną cheminę ataką, ir pažadėjus, jog, jeigu ji įvyks, tai diktatorius brangiai už ją sumokės, Rusija pasmerkė tokius JAV įspėjimus, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

Škotijos vadovė atideda planus rengti balsavimą dėl nepriklausomybės

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon antradienį paskelbė atidedanti pasirengimus antrajam nepriklausomybės referendumui po Didžiojoje Britanijoje vykusių visuotinių rinkimų, kuriuose jos vadovaujama atsiskirti nuo Britanijos siekianti Škotijos nacionalinė partija (SNP) patyrė didelių nuostolių, prarado 21 vietą iš turėtų 56 Britanijos parlamente.

Iranas: JAV iš dalies atnaujinamas imigracijos draudimas yra apgailėtinas (1)

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas antradienį pasmerkė JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimą iš dalies grąžinti prezidento Donaldo Trumpo prieštaringai vertinamą draudimą į šalį įvažiuoti šešių musulmoniškų šalių piliečiams.

Viena iš interneto įtakingiausių – „Twitter“ apie siaubą Alepe pranešanti aštuonmetė (13)

Aštuonerių metų Sirijos gyventoja, kuri visame pasaulyje išgarsėjo savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“ rašydama apie baisumus karo apimtame Alepe, žurnalo „Time“ išrinkta viena iš įtakingiausių žmonių internete.