R. Castro paskutinį kartą vadovaus Gegužės 1-osios paradui

 (3)
Kubos vyriausybės tradiciškai organizuojamam Gegužės 1-osios paradui paskutinį kartą vadovaus prezidentas Raulis Castro. Be to, jame pirmąkart nedalyvaus šalies revoliucijos lyderis ir buvęs vadovas – velionis Fidelis Castro.
Raulis Castro
© AFP / Scanpix

Per Tarptautinės darbo dienos demonstraciją šimtai tūkstančių kubiečių susirenka Havanos revoliucijos aikštėje, virstančioje raudonos, mėlynos ir baltos spalvos nacionalinių vėliavų, F. Castro portretų jūra.

Tačiau buvęs lyderis mirė pernai lapkritį, o jo jaunesnis brolis Raulis Castro, valdžioje išbuvęs kiek ilgiau nei dešimtmetį, sakė, kad atsistatydins ateinančių metų vasarį.

R. Castro atsargiai atveria Kubos valstybinę ekonomiką ir stiprina ryšius su kitomis šalimis. Ypač didelio dėmesio sulaukė jo pastangos atkurti diplomatinius santykius su Jungtinėmis Valstijomis.

Kita vertus, pirmadienį vyksiantis paradas veikiausiai perteiks besibaigiančios epochos nuojautą. Vis dar nežinoma, kas ateinančiais metais perims šalies vairą iš R. Castro.

Daugelis spėlioja, kad nauju lyderiu gali tapti 56 metų Miguelis Diazas-Canelis, Valstybės tarybos pirmininko pavaduotojas. Šis veikėjas turi darbo ministrų postuose patirties ir užima svarbias pareigas Kubos komunistų partijoje, bet manoma, kad jis menkai palaikomas kariuomenės.

„Yra labai didelis netikrumas dėl 2018-ųjų“, – sakė buvęs Kubos centrinio banko pareigūnas Pavelas Vidalis, dabar dirbantis Kolumbijos Šv. Ksavero universitete.

Jo nuomone, „galima tikėtis tęstinumo proceso“, kad R. Castro pradėtos reformos bus toliau vykdomos, „bet ne tokiu pačiu greičiu“.

Kubos ekonomika smarkiai priklausoma nuo kitos šalies – naftos turtingos Venesuelos. Joje pirmadienį irgi vyks Gegužės 1-osios eitynės.

Per paradą Havanoje pirmadienį bus demonstruojamas palaikymas Venesuelos kairiajai vyriausybei, atsidūrusioje keblioje padėtyje dėl audringų opozicijos protestų, sakė pagrindinis Kubos profesinių sąjungų lyderis Ulises Guilarte.

Venesuela savo kairiųjų pažiūrų sąjungininkams Havanoje parduoda naftą mažesne kaina. Kuba šiuo metu išgyvena recesiją, smarkiai veikiama savo sąjungininko Karakaso ekonomikos krizės.

Vašingtone įsikūrusios Kubos studijų grupės analitikas Andrew Otazo sakė naujienų agentūrai AFP, kad Kuba pradeda ieškoti kitų naftos eksportuotojų, baimindamasi galimos Venesuelos vyriausybės griūties.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britai ir rusai apsikeitė kandžiomis replikomis dėl savo lėktuvnešių (16)

Rusija ketvirtadienį pasišaipė iš Didžiosios Britanijos naujutėlaičio lėktuvnešio „HMS Elizabeth II“ ir pareiškė, kad šis laivas Maskvos pajėgoms visų pirma yra „patogus taikinys“.

JAV paskelbė kriterijus į šalį norintiems atvykti kelių musulmoniškų šalių piliečiams (1)

Baltieji rūmai pristatė naujuosius kriterijus, kurie bus taikomi JAV vizą norintiems gauti šešių valstybių, kuriose didžiąją gyventojų dalį sudaro musulmonai, piliečiams bei visiems pabėgėliams. Kad galėtų atvykti į Jungtines Valstijas, čia iš jų bus reikalaujama turėti „artimą“ šeimos narį arba verslo ryšių, praneša BBC.

D. Trumpas ruošiasi dar vienai kadencijai (2)

Iš visko sprendžiant, JAV prezidentas Donaldas Trumpas jau rimtai galvoja apie 2020 metais įvyksiančius rinkimus. Kaip praneša naujienų agentūra „The Associated Press“, trečiadienį jis surengė vakarą, kad gautų lėšų savo būsimai rinkimų kampanijai, ir surinko apie 10 milijonų dolerių.

Vokietijoje dėl rastos karo laikų bombos bus evakuotas kalėjimas

Vokietijos pietiniame Rėgensburgo mieste veikiantį kalėjimą nuspręsta evakuoti dėl nesprogusios Antrojo pasaulinio karo laikų aviacijos bombos, aptiktos šalimais vykdant statybas, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

Buenos Airių gatvėse įtūžusi protestuotojų minia susirėmė su riaušių malšinimo policijos pajėgomis

Trečiadienį (birželio 28 d.) į Buenos Airių gatves išėjusi įtūžusi minia, nepatenkinta vyriausybės vykdoma politika, susidūrė su riaušių malšinimo policijos pajėgomis. Protestuotojai – kairiųjų pažiūroms prijaučiantys piliečiai, pasipiktinę įgyvendinamomis laisvosios rinkos ekonomikos idėjomis.