Putino pergalė pagerins Rusijos santykius su Europa

Drauge Vokietijos vadovas išreiškė viltį, kad bus sureguliuotas Čečėnijos konfliktas.

"Mano manymu, dabar atsirado galimybė išspręsti Čečėnijos konfliktą ir ten sukurti padoraus gyvenimo sąlygas", spaudos konferencijoje sakė G. Schroederis.

G. Schroederis sakė tikįs, kad V. Putino pergalė padidins Rusijos galimybes išspręsti vidaus problemas.

"Vokietija yra labai patenkinta Rusijos prezidento išrinkimu. Tai teigiamai paveiks ir Rusijos vykdančiąsias institucijas. Neabejotina, kad vyriausybės veikla bus daug aktyvesnė", kalbėjo Vokietijos vadovas.

G. Schroedris taip pat išreiškė viltį, kad Vokietijos ir Rusijos "strateginė" partnerystė dabar bus išplėsta ir kad V. Putino pergalė taps dideliu stimulu Rusijos ekonomikai.

G. Schroederis išsiuntė V. Putinui sveikinimo telegramą, kurioje išreiškė įsitikinimą, kad po rinkimų prasidės nauji Maskvos santykiai tiek su Vokietija, tiek su visa Europos Sąjunga.

"Labiau nei bet kada turime pasinaudoti savo strategine partneryste abiejų šalių žmonių ir Europos saugumo gerovei", rašė G. Schroederis. Telegramoje jis taip pat išreiškė viltį greitai susitikti su naujuoju Rusijos prezidentu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Šveicarijoje sudužo kariuomenės sraigtasparnis

Šveicarijoje vienoje aukštoje kalnų perėjoje trečiadienį sudužo karinis sraigtasparnis, sakoma Gynybos ministerijos „Twitter“ pranešime.

Pentagonas: JAV ketina išsaugoti teisę smogti pirmą smūgį (10)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį pareiškė, kad Pentagonas neplanuoja laikytis tokios branduolinių ginklų politikos, kuri šalį įpareigotų nesuduoti pirmojo smūgio.

Po incidento Tokijo traukinyje į ligoninę nuvežta pustuzinis žmonių

Pustuzinis žmonių trečiadienį viename Tokijo priemiestiniame traukinyje pasijuto blogai, skundėsi keistu kvapu, panašiu į skiediklio kvapą, ir buvo nuvežti į ligoninę, pranešė policija ir žiniasklaida.

Visa Pietų Australija po didelės audros liko be elektros (1)

Pietų Australijoje trečiadienį kilo didelė sumaištis, kai visoje valstijoje dingo elektra praūžus smarkiai audrai, o sinoptikai įspėjo apie gresiančias dar prastesnes oro sąlygas.

Paskelbtos išvados dėl MH17 tragedijos, nusinešusios 298 žmonių gyvybes: lėktuvą numušusi raketa – iš Rusijos (1047)

Trečiadienį Nyderlanduose paskelbė Malaizijos oro linijų lainerio katastrofos Rytų Ukrainoje kriminalinio tyrimo išvadas.