Putinas žada derybas su čečėnais

 (1)
Rusijos kariuomenė pietų Čečėnijos kalnuose užėmė aukštumas aplink Šatojaus miestelį, kur yra paskutinė didelė sukilėlių vadavietė, pranešė rusų karinė vadovybė.

Gynybos ministras Igoris Sergejevas pareiškė, kad nuo trečiadienio prie Šatojaus žuvo 70-80 kovotojų ir tik du rusų kariai.

Rusų pareigūnų manymu, pietų Čečėnijos kalnuose yra likę 7-8 tūkst. sukilėlių. Todėl užėmus Šatojų, karas greičiausiai nesibaigs. Tačiau strategiškai patogioje vietoje esančio miestelio praradimas gali smarkiai pakenkti sukilėlių koviniam pajėgumui.

Tuo tarpu V. Putinas per Sankt Peterburgo radiją "Radio Baltica" pareiškė, kad čečėnai gali tikėtis autonomijos Rusijos sudėtyje. "Niekas nenori pavergti čečėnų tautos, įsprausti jų į kampą ir laikyti juos nugalėta tauta", sakė V. Putinas.

Jis atvyko į Sankt Peterburgą dalyvauti buvusio mero Anatolijaus Sobčiako laidotuvėse. Kažkada A. Sobčiakas buvo V. Putino mokytojas ir vadovas. Per laidotuvės buvo imtasi ypač griežtų saugumo priemonių, nes bijomasi dėl čečėnų grasinimų nužudyti V. Putiną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.