Putinas ves derybas su ES atstovais

Žmogaus teises prižiūrinčios Europos Tarybos Parlamentinis Asamblėja (ETPA) ketvirtadienį balsavo, kad Rusijos narystė būtų sustabdyta, jeigu ji nepasieks pažangos, vesdama derybas su sukilėliais ir gerindama žmogaus teisių padėtį Čečėnijoje. Rusijos delegacijos balsavimo teisė buvo sustabdyta, ir ji išėjo iš susirinkimo.

ES pirmininkės Portugalijos UR ministras Jaime Gama (Žaimė Gama) atvykęs į Maskvą pareiškė, kad ETPA balsavimas - tai tarptautinio susirūpinimo ženklas Maskvai.

Kartu atvykęs ES bendrosios užsienio ir saugumo politikos aukštasis įgaliotinis Javieras Solana (Chavjeras Solana) išreiškė pasiryžimą "negailėti pastangų, konstruktyviai plėtojant santykius tarp Rusijos ir ES šalių".

Penktadienį abu pareigūnai turi vesti derybas su Rusijos UR ministru Igoriu Ivanovu, o po pietų susitikti su V. Putinu.

Kartu su J. Gama skubiai surengtose derybose turėjo dalyvauti ir du kiti vadinamosios ES "troikos" nariai - Prancūzijos UR ministras Hubertas Vedrine (Hiuberas Vedrinas) ir ES užsienio ryšių įgaliotinis Chrisas Pattenas (Krisas Patenas). Tačiau jie negalėjo atvykti dėl anksčiau paskirtų užsienio susitikimų. Abiem ministrams atstovaus žemesnio rango pareigūnai.

ES atstovai sako, kad V. Putinas turi galimybę pagerinti santykius su šia sąjunga, tačiau daug kas priklauso nuo to, kaip jis tvarkysis Čečėnijoje. Daugelis rusų remia šią karo operaciją.

ES reikalauja ugnies nutraukimo Čečėnijoje ir nepriklausomo žmogaus teisių pažeidimų tyrimo. Ji taip pat siekia, kad užsienio pareigūnai ir stebėtojai galėtų lengviau patekti į Čečėniją.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonija, JAV ir Pietų Korėja darys didesnį spaudimą Šiaurės Korėjai

Japonija, Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja ketvirtadienį susitarė dirbti kartu, siekiant daryti didesnį spaudimą Šiaurės Korėjai, kad ši atsisakytų savo branduolinės ir raketų programos, sakė Japonijos užsienio reikalų ministro pavaduotojas Šinsukė Sugijama (Shinsuke Sugiyama), skelbia agentūra "Reuters".

Rusija užsipuolė JT humanitarinės pagalbos vadovą dėl pareiškimo apie „žudymo zona“ virtusį Alepą (4)

Rusija trečiadienį piktai užsipuolė Jungtinių Tautų humanitarinės pagalbos vadovą ir apkaltino jį šališkumu bei arogancija, kai šis Saugumo Tarybai pareiškė, kad Rusijos ir Sirijos bombarduojamas Alepo miestas virto „žudymo zona“.

H. Clinton svarstomas planas gali užprogramuoti JAV ir Rusijos karinį konfliktą (75)

Kodėl Hillary Clinton planai, susiję su neskraidymo zonomis virš Sirijos, gali išprovokuoti JAV ir Rusijos konfliktą.

Kaip amerikiečiai renka prezidentą? (6)

Abu JAV kandidatai turi pagrindo netikėti nacionalinėmis apklausomis – mat balsai skaičiuojami atskirose valstijose. Nugalėtoją nulemia sudėtinga sistema, kurios tikslas – sumažinti įtakos skirtumus tarp didesnių ir mažesnių valstijų. Nustačiusios laimėtoją, valstijos deleguoja rinkikus į kolegiją, kuri ir nulemia laimėtoją šalies mastu.

Sirijoje per aviacijos smūgius mokykloje žuvo 22 vaikai atnaujinta  (149)

Aviacijos smūgiai, kurių taikiniu tapo viena mokykla Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje Idlibo provincijoje žuvo 22 vaikai ir šeši mokytojai, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF.