Putinas užsipuolė Latviją dėl sovietų partizano bylos

 (2)
"Latvijos represinis aparatas vis labiau domisi pasipriešinimo dalyviais, tais, kurie kariavo su fašizmu. Šis faktas Rusijoje kelia nerimą ir susirūpinimą", sakė į Irkutską atvykęs V. Putinas.

V. Putinas turėjo galvoje buvusio sovietų partizano 77 metų Vasilijaus Kononovo bylą. Sausį jis buvo nuteistas šešeriems metams kalėjimo už nurodymą nužudyti devynis taikius gyventojus, kuriuos įtarė simpatizavimu naciams. Žudynės vyko 1944 metais, kai Latvija buvo okupuota Vokietijos.

Laiške Latvijos prezidentei Vairai Vykei-Freibergai V. Putinas prašo peržiūrėti "žiaurų ir neteisingą nuosprendį senam ir sunkiai sergančiam žmogui".

Prezidentės atstovė spaudai Aiva Rozenberga penktadienį pareiškė, kad "Latvijos prezidentė mano, jog kiekvienas, vykdęs genocidą ar karo nusikaltimus, nesvarbu kieno pusėje, atsako už savo veiksmus".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis (5)

Meksikos įlankoje vieną tanklaivį sekmadienį apėmė nevaldomas gaisras degalus, o iš laivo pradėjo tekėti jo gabenti degalai, liepsnojantys ant vandens paviršiaus, pranešė pareigūnai.

Italai renkasi gyventi su tėvais (20)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (12)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (594)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.